Безпечне перебування дітей в Інтернеті: як захистити дітей

Безпечне перебування дітей в Інтернеті: як захистити дітей

Інтернет відкрив величезні перспективи для навчання, дозволивши миттєво отримувати будь-яку інформацію, навчатися дистанційно, здобувати знання на інтернет-платформах. Спілкуватися і розважатися в Інтернеті теж стало набагато цікавіше. Але не можна забувати і про небезпеки, ризики, пастки, небажаний контент, які приховує Інтернет. Сучасні діти проводять у домашньому Інтернеті багато часу, особливо під час канікул, тому батьки мають бути дуже уважними, щоб вчасно запобігти небезпечним ситуаціям.

Як вберегти наймолодших користувачів від спокус віртуального світу та зменшити ризики їхнього перебування у Всесвітній мережі, розповідає інтернет-провайдер ЕВЕРЕСТ™ у Хмельницькому.

Прості правила безпеки

Завдання дорослих — пояснити дітям основи кібербезпеки, навчити аналізувати контент, розповісти, як важливо захищати особисту інформацію та правильно спілкуватися з віртуальними знайомими. Розкажіть дітям про можливі загрози (кібербулінг, небезпечний контент, гральна залежність, кіберпереслідування, кібершахрайство тощо) та познайомте з простими правилами безпечної поведінки в Інтернеті:

  • не розповідати стороннім та ніде не вказувати особисту інформацію,
  • не повідомляти паролі доступу (навіть друзям),
  • не довіряти новим знайомим з інтернет-мережі,
  • не зустрічатися особисто з віртуальними знайомими без дозволу дорослих,
  • бути ввічливим та дотримуватися правил культури спілкування,
  • не відповідати на погрози, образи, повідомлення сексуального змісту, неприйнятні пропозиції,
  • не спілкуватися з агресивними користувачами,
  • обов’язково повідомляти дорослим про незрозумілі ситуації, повідомлення чи розмови, що лякають або заставляють ніяковіти.

Програми батьківського контролю

Контролювати діяльність дитини в Інтернеті та лімітувати час перебування у мережі дозволяють спеціальні програми й застосунки батьківського контролю. Ви зможете заблокувати небажані для перегляду сайти, знати, чим цікавилася дитина та які застосунки використовувала. Увімкніть у браузерах, якими користується дитина, функцію безпечного пошуку. Встановіть антивірусну програму та налаштуйте фільтри, щоб блокувати небажаний контент.

Варто пояснити, чим небезпечне завантаження на комп’ютер незнайомих файлів та програм. Віруси та шпигунські програми знижують швидкість передачі даних, можуть знищити інформацію на комп’ютері, використовувати його для розсилання спаму та вірусів.

Правила одні для всіх

Встановіть у сім’ї певні правила користування Інтернетом і обов’язково їх дотримуйтесь. Діти не будуть довіряти і дотримуватися настанов дорослих, якщо тато порушує заборону і грає в азартні онлайн-ігри, а мама вказує у соцмережах детальну особисту інформацію.

Покарання — не вихід

Не забороняйте користуватися Інтернетом і не карайте дитину, якщо в історії браузера побачили заборонені сайти. Контролюйте емоції і спокійно порозмовляйте про небезпечні наслідки таких дій. Спілкуйтеся з дітьми на рівних, вони все добре розуміють, а часом знають про інтернет-мережу більше за дорослих. Зважайте на думку дитини і завжди цікавтеся їхніми вподобаннями, переживаннями і проблемами.

Захистити дитину від усіх негараздів і зла ви не зможете, як і контролювати всі її дії. Тому намагайтеся будувати стосунки на довірі, дружити з нею. Надокучливі нотації, прискіпливе стеження за кожним кроком дитини в Інтернеті лише віддалять вас. Тільки довіра та відверті розмови дозволять завжди знати інтереси дитини та вчасно підтримати її у складній ситуації.

Ваш провайдер кабельного телебачення і високошвидкісного Інтернету, ЕВЕРЕСТ™ km.everest24.com.ua/internet

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоШепетівські рятувальники навчали безпечно відпочивати на водоймищах
Молодика із Полонного засудили за продаж кастета через Інтернет
Білогірські рятувальники навчали земляків правилам безпеки
Правоохоронці Шепетівського РУП пояснюють, як вберегти дітей від булінгу в Інтернеті
Аби не потрапити на гачок шахраїв, невідомий номер можна перевірити на сайті кіберполіції

Читайте у цій рубриціПолісмени нагадують: відчинене вікно – небезпека для дитини
Чи мoжна вирoщувати мак на власнoму гoрoді?
У кожному третьому закладі оздоровлення та відпочинку виявлено порушення
Змінити постачальника газу заради економії. Як це зробити?
Із липня в Україні землю можна продавати-купувати
В Україні медзаклади переходять на електронні лікарняні листи