У місцевих бюджетів хочуть забрати 5% тютюнового акцизу з роздрібної торгівлі

У місцевих бюджетів хочуть забрати 5% тютюнового акцизу з роздрібної торгівлі

12 травня Уряд ухвалив проект змін до Податкового кодексу, яким збираються передати збір цього податку з роздрібної торгівлі до оптовиків/виробників тютюнових виробів. У цьому законопроекті, зокрема, закладено норму щодо позбавлення місцевих бюджетів 5 % роздрібного акцизу на тютюн та перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати цих 5 % роздрібного акцизу до держбюджету. За інформацією Асоціації міст України, яку поширив на своїй сторінці у мережі Фейсбук Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, зміни пролобійював один з тютюнових монополістів.

Ідею передати сплату роздрібного акцизу або оптовикам, або виробникам просувають вже декілька років. Обґрунтування — роздрібна торгівля втрачає певний обсяг акцизу, адже частка дрібних продавців не видають фіскальних чеків. Отже, нехай краще роздрібний акциз сплачує виробник. Надходження перейдуть з місцевих бюджетів до державного, але держава потім в незрозумілий спосіб ці гроші перекине регіонам.

В результаті і держава може не отримати гроші, і місцеві бюджети втратять відчутні для себе надходження. Минулого року від акцизу на роздрібну торгівлю тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 2,4 млрд грн. В цьому планується 2,9 млрд грн. Для держбюджету — це копійки, а на місцях — великі кошти!

Консультант із фінансових питань проєкту ПУЛЬС у Хмельницькій області Юрій Гриневич проінформував, що у 2020 році у місцеві бюджети Хмельниччини надійшло понад 139 млн грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. У тому числі, більше 63 млн грн від продажу тютюну. Лише за 4 місяці 2021 року громади Хмельниччини отримали понад 15,5 млн грн від продажу тютюнових виробів.

Українська Асоціація виробників тютюнових виробів «УКРТЮТЮН» не підтримує запропоновані законопроектом зміни щодо регулювання сплати роздрібного акцизу на тютюн шляхом перекладання обов’язку його сплати з власників роздрібних мереж на виробників та імпортерів.

Асоціація Укртютюн звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики та Міністерства фінансів України з пропозицією виключити із законопроекту такі норми щодо регулювання сплати роздрібного акцизу на тютюн.

«Шановні керівники Офісу Президента! Регіональні ЗМІ вже наповнені обуренням місцевих керівників! І градус протистояння та критика лише зростатимуть. Мерів можна зрозуміти. Місцеві бюджети ще не скоро оговтаються від локдаунів, від закриття малого та середнього бізнесу! А центральна влада знову намагається забрати в них кошти! Говорять, що тиску на мера Києва немає… Але ці дії центру — приклад тиску на всіх голів громад України» — наголосив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

І нагадав, що така ж ситуація кілька років тому була з акцизом на паливо. Тоді в результаті протистояння центру та регіонів цей податок залишили на місцях.

«Я думаю, що і з тютюновим акцизом буде те ж саме! Це буде крок вперед і два назад. Під тиском регіонів все залишиться як є. Але центральна влада сама подарує мерам чудовий привід для піару і звинувачень на адресу Києва. Шановні колеги на вулиці Банковій, не робіть дурниць, не руйнуйте регіональну політику! Це буде велика політична помилка, наслідки якої ви буде відчувати дуже довго!» — йдеться у звернені.

Інтереси бізнесу та місцевого самоврядування у цьому питанні співпадають. Надходження до місцевих бюджетів 5 % роздрібного акцизу на тютюн збереже для громад суттєвий ресурс і дасть можливість громадам робити якісні зміни.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУряд скасував спецрахунки для підприємств теплопостачання
На нараді у Президента України Володимира Зеленського досягнуто домовленості про забезпечення природним газом підприємств теплопостачання
Через дії Уряду та «Нафтогазу» 120 міст вже в травні можуть залиши­тися без гарячої води, а восени — без опалення
Громади Хмельниччини можуть недоотримати до бюджетів мільйони гривень
Нові законопроєкти АМУ: додаткові 400 млн грн для громад Хмельниччини

Читайте у цій рубриціПолісмени нагадують: відчинене вікно – небезпека для дитини
Чи мoжна вирoщувати мак на власнoму гoрoді?
У кожному третьому закладі оздоровлення та відпочинку виявлено порушення
Змінити постачальника газу заради економії. Як це зробити?
Із липня в Україні землю можна продавати-купувати
В Україні медзаклади переходять на електронні лікарняні листи