Суд шепетівського чиновника визнав корупціонером

Нині прокурор, відповідно до законодавства, з минулого року позбавлений права складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Але в силу Закону України «Про запобігання корупції» залишається спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції та приймає обов’язкову участь у судовому розгляді протоколів вказаної категорії.

Так, за принципової позиції місцевої прокуратури під час судового розгляду Шепетівським міськрайонним судом протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172–6 Кодексу України про адміністративні правопорушення керівника однієї із установ міста визнано винним у вчиненні вказаного правопорушення та накладено адміністративне стягнення.

Встановлено, що будучи посадовою особою, на яку, згідно з чинним законодавством, покладено обов’язок щорічно подавати, заповнюючи на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік. Посадовець таку вимогу своєчасно не виконав, тим самим вчинивши адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.

Це не єдиний випадок порушення посадовими особами вимог антикорупційного законодавства.

Так, упродовж 2017 року місцевою прокуратурою забезпечено участь у розгляді судами 24 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, з них 5 протоколів відносно посадових осіб міста Шепетівки та Шепетівського району.

Окрім несвоєчасного подання декларації, посадовці допускають порушення вимоги Закону України «Про запобігання корупції» в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Зокрема, Закон зобов’язує останніх не допускати виникнення конфлікту інтересів, а у разі його виникнення повідомити про це свого керівника та вжити заходи до врегулювання ситуації.

Досить часто вказані вимоги ігноруються. Чиновники з порушенням цієї процедури приймають на роботу своїх близьких родичів, преміюють їх та навіть себе, а депутати голосують за прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Робота на вказаному напрямку не згорнута та перебуває на постійному контролі керівництва місцевої прокуратури.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці