Кому перерахували пенсії з 1 квітня?

Кому перерахували пенсії з 1 квітня?

Органи Пенсійного фонду України щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсій тим, хто на 1 березня поточного року набув право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на найбільш вигідних умовах.

У 2021 році перерахунку підлягатимуть пенсії:

  • за віком, по інвалідності, в тому числі, обчислені в розмірі пенсії за віком;
  • за вислугу років при умові, що станом на 01.04.2021 року особи досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,

та в яких від дати призначення/попереднього перерахунку (від останньої дати зарахування страхового стажу) до 01.03.2021 року пройшло не менше 24 календарних місяців.

Однак є і новації, які пов’язані зі змінами до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Податкового кодексу України, якими передбачено замість щомісячної звітності подання щокварталу об’єднаної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб. Подання такої звітності (податкового розрахунку) здійснюватиметься у строки, встановлені Податковим кодексом України, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

У зв’язку з цим дані про страховий стаж та заробітну плату в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Реєстр) будуть наявні через 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. До прикладу, звітність за перший квартал 2021 року подаватимуть до 10 травня 2021року.

Враховуючи зазначене, автоматичний перерахунок пенсій згідно абзацу 5 частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» буде проведено після надходження звітності за перший квартал та відображення в Реєстрі даних про страховий стаж та заробітну плату, з доплатою нового розміру пенсій з квітня 2021 року.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЩо очікує на хмельничан з переходом на електронні трудові книжки
Вже з 4 березня шепетівчани отримають проіндексовані пенсії
У грудні понад 340 тисячам мешканцям Хмельниччини провели перерахунок пенсій
Вихід на пенсію з 63 років: нові правила в 2021 році
Власні пенсійні рахунки. Коли Україна перейде на накопичувальну систему?
На Хмельниччині у червні пенсій виплатили на суму 1,2 млрд гривень

Читайте у цій рубриціПолісмени штрафуватимуть п’яних велосипедистів
Коли в українських селах з’явиться стабільний інтернет?
Цьогоріч в Україні проведуть 300 трансплантацій кісткового мозку
Парламент прийняв законопроєкт щодо розвитку інституту старост. Що змінилось?
Яка відповідальність чекає на боржника за несплату комунальних послуг
Шепетівський РВ УДМС інформує, коли змінювати ID-картки