У тариф на тепло хотіли закласти тренінги та послуги адвокатів

У тариф на тепло хотіли закласти тренінги та послуги адвокатів

Невдовзі в Шепетівці розпочнеться опалювальний сезон і чимало користувачів централізованого опалення цікавить тариф на тепло. Однак, не менш цікавим є процес творення та обговорення цього тарифу. З цієї нагоди вже в черговий раз, 12 жовтня, у міській раді зібралися посадовці та постачальник тепла.

Оскільки це вже не перше засідання робочої групи, до складу якої входять депутати міської ради, керівники та фахівці управлінь, то цього разу розглянули зауваження щодо ціни на тепло для населення запропонованої ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

У тариф на тепло хотіли закласти тренінги та послуги адвокатів

— Перший тариф, запропонований підприємством, 46 гривень 44 копійки за квадратний метр. У подальшому підприємство, провівши обрахунки додаткових витрат, збільшило тариф до 49 гривень 92 копійок. Після виконання кількох зауважень робочої групи ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» скоригувало тариф до 47 гривень 47 копійок. Якщо на сьогоднішній день діє тариф, затверджений Національною комісією, 38 гривень 71 копійка, чому ріст скоригованого тарифу підприємством постачальником тепла складає більше
22 %? — поцікавився член робочої групи Олександр Гринь, начальник управління економічного розвитку.

Суб’єкт господарювання все ж таки прислухався до зауважень та виключив із розрахунку витрати на покриття втрат різниці тарифів в сумі
4 537 480 грн, виключив витрати на ремонт автомобілів у розмірі 304 тисячі гривень, та витрати на професійні періодичні видання та поліграфію — понад 60 тисяч гривень. Також постачальник тепла виключив із тарифу 240 тисяч, які передбачені на організацію та проведення тренінгів.

— В сукупності витрати зменшилися на 5 мільйонів, відповідно на 2 гривні 50 копійок зменшився і тариф, — зазначив Олександр Гринь.

За результатами попереднього засідання робочої групи 27 вересня надіслано листа для ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», в якому комісія висловила свої зауваження щодо включення до тарифу рентабельності в розмірі 10 %. Також у листі зазначалося, що відсутні підстави для врахування в тарифах планового прибутку в розмірі 9 451 413 грн.

По статті витрат «Проектно-кошторисна документація» комісія вказала на те, що Товариством надано копію договору від 15.03.2017 р., укладеного із ТОВ «Теплогазенергія», щодо розробки проектно-кошторисної документації будинкових вузлів обліку теплової енергії по 96 будинках на загальну суму 984 тис. грн, в тому числі ПДВ — 164 тис. грн. Перелік будинків, зазначених у даному договорі, відповідає переліку будинків, по яким заходами інвестиційної програми ТОВ на 2016 рік передбачено встановлення приладів обліку теплової енергії. Отож, і витрати на ці заходи мають бути передбачені в інвестиційній програмі підприємства.

— В межах цих інвестиційних коштів ви маєте керуватися і використовувати, інших джерел не передбачено, — сказав Олександр Гринь.

Далі у листі йшлося про інші зауваження. По статті витрат «Підготовка і перепідготовка кадрів» Товариство надало копію договору, укладеного із ФОП Тригубенко В. Ф. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за вказаним підприємцем не зареєстровано відповідного виду економічної діяльності у сфері освіти (проведення технічного навчання персоналу). Витрати за цим договором необхідно виключити зі складу витрат, що враховуються в плановому тарифі.

Також комісія попросила обґрунтувати наявність у штаті підприємства чотирьох юристів. Більше того, включили у тариф і оплату професійних послуг адвокатського об’єднання. За договором юридична фірма приймає на себе обов’язок зі здійснення представництва інтересів ТОВ в Господарських судах у справах № 924/884/15 — розірвання концесійного договору, де об’єктом концесії є ЦМК «Шепетівське підприємство теплових мереж» та № 924/1015/15 — розірвання концесійного договору, де об’єктом концесії є ЦМК «Шепетівське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства».

На засіданні робочої групи був присутній і генеральний директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» Олександр Пустовойт та інші представники підприємства.

У тариф на тепло хотіли закласти тренінги та послуги адвокатів

— Я не вимагаю підвищення тарифу, але має бути врегульована його різниця. На сьогоднішній день тариф, який був затверджений Національною комісією, не покриває витрат діяльності підприємства, — зазначив Олександр Пустовойт.

На кожне зауваження членів комісії суб’єкт господарювання дав відповідь. Деякі зауваження все таки будуть переглянуті, зокрема, рівень рентабельності та планового прибутку.

Отже, тариф на тепло ще в процесі формування. Далі буде…

Більш детально у відеозаписі засідання робочої групи:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоІз 1 січня у Шепетівці змінилися тарифи на воду
Як реалізовуватимуть алкоголь на території Шепетівської ТГ у нічний час?
Шепетівкагаз повідомив тариф на розподіл газу з 1 січня 2022 року
У Шепетівці можуть ще раз підвищити вартість води
У Шепетівці підвищиться вартість поховання
Для підприємців Шепетівки встановили тариф на тепло утричі більший, ніж для населення

Читайте у цій рубриціФОПи можуть подати річну декларацію у застосунку «Дія» в кілька кліків
Порушників на дорогах  фіксуватимуть автомобілі «фантоми»
Від держрегулювання до продуктових карток. Як планують стримати ціни?
На платних камерах у СІЗО заробили 8 мільйонів гривень
Трудова міграція: чи побільшає українських заробітчан у 2022 році
Необхідна самооборона: як захистити себе і не опинитися за ґратами