В Україні жорсткий карантин введуть після Різдва

В Україні жорсткий карантин введуть після Різдва

Кабінет міністрів визначився з датою запровадження локдауну в Україні. Як написав у фейсбуці народний депутат Олексій Гончаренко, з 8 по 24 січня будуть діяти посилені карантинні обмеження.

Нардеп повідомив, що жорсткий карантин передбачає:

  • заборона кафе, ресторанів, барів, магазинів непродовольчих товарів, кінотеатрів, фітнес-клубів, ТРЦ;
  • будуть відправлені на канікули усі заклади освіти (дитсадки працюватимуть);
  • заборона на всі масові заходи;
  • у той же час, зі встановленими помаранчевими обмеженнями, продовжить працювати транспорт;
  • будуть працювати продуктові магазини, аптеки, банки, готелі.

Кількома годинами раніше LB.ua опублікував проєкт постанови, посилаючись на власні джерела. У ній йдеться про заборони та умови роботи на час жорсткого карантину.

Під час локдауну з 8 січня по 25 січня забороняється:

  • Відвідування закладів освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів.
  • Робота кафе, барів, ресторанів, крім на виніс та на доставку та закладів харчування в аеропортах. У готелях заборонено роботу ресторанів з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.

Більшість рестораторів вже підлаштувалися під умови карантину і готові до майбутнього локдауну. Так, мережа ресторанів японської кухні «Якитория» здійснює доставку дододому найкращих японських страв за дуже прийнятними цінами. Замовити роли можна в будь-який час доби без перерв та вихідних.

  • Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім купівлі товарів першої необхідності.
  • Приймання відвідувачів в закладах розважальної діяльності.
  • Заборонена робота салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних.
  • Приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.
  • Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших, у тому числі новорічних) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.
  • Діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.

Товари та послуги першої необхідності:

  • товари, що відносяться до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів;
  • пальне;
  • провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватись зі здійсненням адресної доставки замовлень.

З 11 січня по 21 січня рекомендовано за можливості встановити дистанційний режим роботи. При цьому про обмеження роботи громадського транспорту в проєкті постанови не йдеться. Передбачається, що залишаться чинні заборони на перевезення кількості людей, більшої від числа сидячих місць.

Постанова також продовжує чинний карантин, введений до 31 грудня, до 28 лютого. Додатково до обмежень пропонується заборонити діяльність культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби, за умови їх наповненості більше 50 % передбачених стаціонарних місць для сидіння; релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння та на відкритому повітрі, які не забезпечують дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

Заборонено приймання відвідувачів до кінотеатрів та закладів культури та інших суб’єктів діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 % місць (розміщення здійснюється з вільним місцем поруч, спереду та позаду) у кожному окремому кінозалі або залі.

Заборонено приймання відвідувачів музеїв, виставок, галерей тощо, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 10 м² приміщення.

А от громадським закладам на годину подовжили час роботи, до 23-ої, проте розрахункові операції заборонені з 22-ої.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


3 коментарі до статті «В Україні жорсткий карантин введуть після Різдва»

  1. Лена Кудрина коментує:

    Достали зисвоїм карантином

  2. А чому продовольчі ринки закриють? Може краще супермаркети? Жах,ринки комусь поперек дороги, мабуть,особливо продовольчі

  3. Віктор Криль коментує:

    Як жити бідним людям платити за газ за свет


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Експерти прокоментували ініціативу Кабміну щодо ліквідації КРАІЛ
У Шепетівці під час засідання виконкому розглянули низку актуальних питань
В одній із громад Шепетівщини до бюджету не надійшло майже 7,5 млн грн земельного податку
Ряд важливих питань розглянули на засіданні виконкому в Нетішині
У Нетішині 16 жителів громади отримають одноразову грошову допомогу
ТЦК працюватимуть цілодобово: чи вручатимуть повістки вночі

Читайте у цій рубриці



Вплив телебачення на суспільство
Експерти прокоментували ініціативу Кабміну щодо ліквідації КРАІЛ
Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
З якими хворобами звільняють від мобілізації — повний перелік
Поняття «обмежено придатний» більше не буде, а тим, хто його має, доведеться повторно пройти ВЛК
КРАІЛ готуються ліквідувати: яких змін чекати
FacebookTelegramViberWhatsAppX