У Шепетівці розвінчували міфи мораторію на землю

У Шепетівці розвінчували міфи мораторію на землю

Вчора, 27 вересня, у приміщенні Шепетівської райдержадміністрації ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» провела семінар для голів селищних рад, депутатів сільських та районних рад щодо розвінчання міфів про земельну реформу.

Навколо теми щодо зняття мораторію з продажу земель сільськогосподарського призначення давно тривають жваві обговорення. Нещодавно на Хмельниччину приїжджала народний депутат України Юлія Тимошенко, щоб на зустрічі з подолянами пояснити наслідки зняття мораторію та створення ринку землі.

У Шепетівці розвінчували міфи мораторію на землю

— Ні одна реформа так довго не запроваджувалася в Україні, як земельна, — пояснив Олександр Березюк, регіональний представник «Агро Аргумент». — На цьому питанні політики вже не один рік покращують свій імідж.

У своєму виступі представник громадської організації роз’яснив концепцію проекту закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

— Чи захищає мораторій державу та власників земельних паїв? Чи він існує як прикриття корупційних схем? Не секрет, що сьогодні використовують сірі схеми, щоб продати землю в обхід чинного законодавства, — додав Олександр Григорович.

Згідно з концепцією проекту закону державну землю можна буде продати лише через електронний аукціон. Власники паїв зможуть продати їх як при особистій угоді, так і через Інтернет. Оплата в будь-якому випадку здійснюватиметься через банк та не нижче за ринкову ціну. Це допоможе уникнути спекуляцій та інших правопорушень.

— Земля буде лише продаватися, виключення складають учасники АТО, які зможуть отримати її безкоштовно, — пояснив модератор.

Ціна за оцінками експертів складе 1,1 тис. доларів за гектар. У перші два роки після зняття мораторію вартість може зрости у півтора рази, а за кілька років у 2,5.

У Шепетівці розвінчували міфи мораторію на землю

Інший міф, яким лякають прихильники мораторію, що українські землі скуплять іноземці.

— Не громадяни України, а також ті, хто має подвійне громадянство та іноземці згідно з законом не зможуть купити землю. До того ж, сьогодні землю в Україні орендують десятки закордонних фірм та вирощують на них переважно ріпак та соняшники, тобто культури, які погіршують якість ґрунтів. Адже закон про сівозміни ніхто зараз не контролює.

Голів сільських рад найбільше хвилювало, що робити їм нині, бо незабаром вільних земель не залишиться.

Всі свої пропозиції присутні висловили письмово, щоб активісти змогли їх донести до тих, хто приймає закони.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


4 коментарі до статті «У Шепетівці розвінчували міфи мораторію на землю»

  1. Artur Liepinsh коментує:

    Агрохолдинги заспокоювали самі себе)) Іноземці не можуть купувати, значить вони за копійки куплять)) 200 доларів на рік платять оренду, можна здати на 5 років, і не треба продавати…

  2. В коментує:

    За останні роки по Україні внаслідок діяльності великих агропідприємств шар гумусу в грунті катастрофічно зменшується. Якби зараз жив видатний грунтознавець Докучаєв, він би вжахнувся тому, як виснажують землі любителі ріпаку, соняшника та кукурудзи.

    • Євген коментує:

      Можливо, якщо б ці агропідприємства придбали цю землю за ринковою ціною, а не викорисовували її майже за безцінь, то і ставлення до неї було б інше. Важко уявити, щоб хтось придбав щось за не один мільйон і свідомо знищував би.

  3. В коментує:

    Землю мають обробляти ті, чиї батьки та прадіди тут жили. Кучма та кучманоїди зробили все для того, щоб загальмувати процес створення малих фермерських господарств. Євгене, навіть якщо великим агропідприємствам і дозволять скуповувати землю, вони не будуть до неї ставитися як до чогось свого, бо вони на ній не народилися. Це буде просто товар. Яким в любий момент можна спекульнути чи “програти в карти”. Разом із “кріпаками”.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Староста одного з сіл Шепетівщини підробив заповіти
Боржникам знову відключатимуть газ, світло й воду: аналітики пояснили, хто уникне штрафів
На Хмельниччині розшукують зниклого чоловіка
На Хмельниччині підприємець, маючи землю в оренді, використав її не за призначенням
Хмельницькій ОВА повернули лісові землі, які є об’єктом підвищеного захисту зі спеціальним режимом використання
Службова особа Держгеокадастру Хмельниччини незаконно передала особливо цінні землі

Читайте у цій рубриці



Вплив телебачення на суспільство
Експерти прокоментували ініціативу Кабміну щодо ліквідації КРАІЛ
Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
З якими хворобами звільняють від мобілізації — повний перелік
Поняття «обмежено придатний» більше не буде, а тим, хто його має, доведеться повторно пройти ВЛК
КРАІЛ готуються ліквідувати: яких змін чекати
FacebookTelegramViberWhatsAppX