ЗD номерний знак на авто: краса чи порушення ПДР?

Чимало оголошень про виготовлення номерних знаків у форматі ЗD переконують, що вони відповідають встановленим вимогам ДСТУ. Але чи дійсно це так? Роз’яснення надала поліція Хмельницької області на своїй сторінці у фейсбуці.

Пункт 4.3 ДСТУ 3650:2019 «Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови» чітко говорить про те, що ДНЗ виготовляються шляхом штампування зі стрічки з алюмінію або з листової сталі. Натомість спосіб виготовлення 3D номерних знаків передбачає нанесення акрилових символів на зовнішню сторону алюмінієвого знаку. Висновок: 3D номерні знаки не відповідають встановленим вимогам ДСТУ 3650:2019.

Щодо Правил дорожнього руху. Відповідно до пункту 2.9 «в», водієві забороняється керувати транспортним засобом з номерним знаком, що не відповідає вимогам стандартів. Таку ж норму містить і КУпАП, де передбачено і відповідальність (ч.6 ст. 121 КУпАП) — штраф 170 грн. За вчинення ж такого правопорушення вдруге протягом року — штраф 255 грн. або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

А тепер запитання до вас:

«Чи вартує краса номерного знаку невстановленого зразка притягнення до адміністративної відповідальності?»

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «ЗD номерний знак на авто: краса чи порушення ПДР?»

  1. Mihno Sergey коментує:

    а можно где-то прочитать самому что там в том пункте говориться? Это ДСТУ платное, просто за просмотр просят 860 гривен заплатить, чтобы знать что там написано. Может Полицейский врет? что в пункте 4.3 говорится четко?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці