Які труднощі переживає медична галузь України?

Сьогодні через боротьбу із коронавірусною інфекцією медична галузь перебуває пильною увагою громадян. Хоча медична галузь потребує «лікування», в першу чергу, фінансових вливань.

Через реформу звільнення чекають на медичних працівників

Медична реформа, в тому вигляді в якому вона є зараз, передбачає звільнення близько 50 тисяч медичних працівників та закриття більш як 300 лікарень.

— Медреформа, яку ми отримали, означає звільнення близько 50 тисяч медичних працівників. Вона передбачає закриття 332 лікарень. Усе це через дефіцит фінансування. Якщо ситуацію залишити напризволяще, то поодинокі відеозвернення про звільнення лікарів та страйки медиків стануть щоденними масовими явищами. Ми не допустимо цієї несправедливості, — заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Міністр зазначив, що дефіцит спостерігається у 984 лікарнях з 1747, які уклали договір з Національною службою здоров’я України. За словами міністра, більша частина лікарень у 2020 році отримає фінансування менше, ніж це було в 2019 році.

— Якщо нічого не змінити, то мільйони українців будуть позбавлені доступу до нормального медичного забезпечення. Розпочнеться стрімке поширення таких хвороб, як туберкульоз, — наголосив Максим Степанов.

Він додав, що команда МОЗ працює над тим, щоб невідкладно змінити ситуацію. Щоб не було масового звільнення медиків та закриття лікарень. Це не означає, що буде згортання реформи, зазначив міністр, а навпаки, її треба реалізувати, але суттєво змінивши, враховуючи українські реалії та виправивши допущені під час планування помилки.

Окремої уваги потребує лікування алкоголізму та наркоманії. Наркологічна клініка «Нове життя» пропонує ефективне лікування від згубних залежностей. А ще допомагають хворим психологічно та фізично відновлюватися під час лікування. Також реабілітаційний центр пропонує психологічну допомогу сім’ям та близьким пацієнтів. Дізнатися про умови лікування та здійснити замовлення онлайн можна на сайті клініки за адресою http://new-life.center

МОЗ просить додаткових 11 млрд гривень на заробітну плату

Міністерство охорони здоров’я звертатиметься до уряду та Верховної Ради щодо додаткового виділення 11 млрд грн на зарплати медичним працівникам.

— Для того, щоб підвищити заробітну плату 435 тис. медиків, необхідно додатково виділити 11 млрд грн. Ми будемо звертатися до уряду і потім до ВР щодо змін до державного бюджету. Ми вважаємо, що наші медпрацівники вже в цьому році повинні отримувати збільшення заробітної плати не менше ніж до 50 %, — сказав Максим Степанов.

Також, за словами Степанова, МОЗ проведе аналіз госпітальної інфраструктури, розпочнеться робота над створенням українських протоколів лікування.

— З 11 травня почнеться детальна експертиза всієї медичної інфраструктури, щоб визначити спроможність та ефективність госпітальної мережі. З 11 травня МОЗ розпочинає розробку та затвердження державних стандартів надання медичної допомоги із залученням науковців та провідних фахівців галузі, — сказав міністр.

Довідково

Як повідомлялося, в Україні 1 квітня розпочався другий етап медичної реформи. Ним передбачено, що заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні й центри) медичну допомогу, отримуватимуть кошти за договором з НСЗУ

Нагадаємо, Шепетівська ЦРЛ в рік надаватиме гарантованих медичних послуг на 62 мільйона гривень.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога