Шепетівські педіатри «за» грудне вигодовування

Шепетівські педіатри «за» грудне вигодовування

1 серпня розпочався Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. У Шепетівці лікарі теж приєднуються до популяризації такого вигодовування, особливо серед молодих мам. Незважаючи на те, що нині є чимало адаптованих молочних сумішей для новонароджених, але жодна з них не замінить материнського молока.

«В мене народився син», або «В мене народилась дочка!», — з цієї фрази починається нове життя молодої мами. Багато вітань, побажань — всього самого-самого, а головне — здоров’я.

Важливо пам’ятати, що здоров’я маляти залежить від правильного та повноцінного вигодовування. Природою закладено: матір повинна годувати дитину грудним молоком, доки вона не виросте на стільки, коли може споживати харчі для дорослих.

Сьогодні є незаперечним факт, що природне грудне вигодовування — це найкращий варіант харчування для дитини. З материнським молоком дитина отримує поживні речовини, білки, жири, вуглеводи у збалансованому співвідношенні, що необхідно для нормального росту і розвитку. Крім того, щоб набрати вагу та рости, є ще одна мета: вирости здоровим, а в грудному молоці є достатньо спеціальних речовин — імуноглобулінів, які забезпечують захист, імунітет, супротив інфекціям та хворобам.

В грудному молоці також достатньо різних вітамінів: А, В, С, однак не вистачає вітаміну Д3, тому з місячного віку потрібно додатково приймати вітаміни Д3. Серед важливих мікроелементів наявні кальцій, фосфор, може виникати нестача заліза та інші.

А відомо вам, що висока концентрація стабілізованого вітаміну С може бути ефективною для догляду за шкірою. Саме такою є сиворотка PHYTO-C SERUM FIFTEEN, яку можна придбати на сайті виробника за адресою: https://phyto-c.com.ua/product/phyto-c-serum-fifteen-syvorotka-s-vitaminom-c. Цей препарат допоможе висвітлити пігментацію шкіри, подовжить її молодість та покращить еластичність.

Грудне вигодовування — це потужний стимулятор більш тісних відносин матір-дитина, розвитку взаємної любові та ніжності.

З досвіду роботи педіатром можу стверджувати, що майже всі мами мають велике бажання вигодовувати дитину грудьми. В пологовому будинку дають поради, навчають правильному прикладанню дитини до грудей, правильному ритму годуванню.

В більшості випадків грудне вигодовування є можливим на радість матерям. На кількість грудного молока впливає генетична схильність, здоров’я матері, стан нервової системи, спосіб життя (сон, рухова активність, відпочинок, втома), характер харчування. Завдання всіх членів сім’ї, особливо, батька дитини, допомогти в домашніх справах мамі, яка вигодовує дитину, в перші дні і тижні життя малюка.

Деякі молоді мами докладають героїчних зусиль: не припиняють грудне вигодовування під час навчання, роботи. Пам’ятаєте, як відома співачка зціджувала грудне молоко, заморожувала та забезпечувала транспортування його до дитини під час своїх гастролей.

Нехай і ваш малюк росте здоровим на радість батькам!

 

Деякі із принципів грудного вигодовування за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я:

1. Суворо дотримуватися встановлених правил грудного вигодовування і регулярно доводити до відома медичного персоналу і породіль.

2. Навчати медичний персонал необхідним навичкам для здійснення правил грудного вигодовування.

3. Інформувати всіх вагітних жінок про переваги і техніки грудного вигодовування.

4. Допомагати матерям починати грудне вигодовування протягом першої півгодини після пологів.

5. Показувати матерям, як годувати грудьми і як зберегти лактацію, навіть якщо вона тимчасово віддалена від своїх дітей.

6. Не давати новонародженим ніякої іншої їжі або пиття, окрім грудного молока, за винятком випадків, зумовлених медичними показаннями.

7. Практикувати цілодобове перебування матері і новонароджених поруч в одній палаті.

8. Заохочувати грудне вигодовування за вимогою дитини, а не за розкладом.

9. Не давати новонародженим, які знаходяться на грудному вигодовуванні, ніяких заспокійливих засобів і пристроїв, що імітують материнську грудь (соски тощо).

10. Заохочувати організації груп підтримки грудного вигодовування і направляти матерів у ці групи після виписки з пологового будинку або лікарні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці надзвичайники врятували 2-річну дитину
Батьки через релігійні переконання не щепили 1,5-річного малюка від поліомієліту: дитину паралізувало
У Шепетівському районі внаслідок ДТП травму­вався 1-річний малюк
На Хмельниччині в автотрощі загинула 3-річна дитина та двоє дорослих
На Шепетівщині 3-річний малюк блукав один селищем
Від Шепетівки до Кам’янки вирубують порослі на узбіччі та розбирають старі дорожні знаки

Читайте у цій рубриціЗдобувачі вищої освіти йдуть на дистанційне навчання?
Співробітники Укрзалізниці не допустили 18 пасажирів до поїздки
Податкова візьметься за зарплати українців: хто тепер не зможе придбати квартиру
Коли в Україні будуть сучасні бібліотеки?
Уряд підвищить оплату особам, які професійно надають соцпослуги з догляду
ПриватБанк обмежив кількість грошових переказів для українців