Суд задовольнив позов пенсіонера про перерахунок йому пенсії

Адвокатка Альона Баженова, яка співпрацює із Хмельницьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, довела протиправність бездіяльності управління Пенсійного Фонду України, яке не здійснило перерахунок призначеної клієнтові пенсії.

Чоловік, який звернувся до місцевого центру по правову допомогу, розповів, що йому призначили пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в розмірі 89 % від суми грошового забезпечення для обчислення пенсії. Однак Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області при проведенні чергового перерахунку пенсії, відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 № 704, встановило розмір пенсії із розрахунку 70 % грошового забезпечення, а не 90 %, як зазначено в постанові. Відтак пенсіонер звернувся до управління із заявою, у якій просив здійснити перерахунок пенсії, проте йому відмовили.

Адвокатка Альона Баженова, яку призначили в Хмельницькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги для представництва та захисту інтересів клієнта у суді, підготувала позов, в якому просила суд визнати неправомірною відмову та зобов’язати управління ПФУ здійснити перерахунок пенсії.

Щоб обґрунтувати позовні вимоги клієнта, правозахисниця зазначила що відповідно до чинного законодавства при перерахунку пенсії має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Встановлення в подальшому граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70 % грошового забезпечення стосується порядку призначення пенсії у разі реалізації права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. До того ж, як викладено в правовій позиції Європейського суду з прав людини (п. 23 рішення «Кечко проти України» від 08.11.2005), якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, дотримано всіх вимог, необхідних для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними.

Взявши до уваги наведені адвокаткою аргументи, суд задовольнив позов. Суддя зобов’язав ГУ ПФУ в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсіонеру пенсії з 01.01.2018 із розрахунку 90 % відповідних сум грошового забезпечення, врахувавши раніше виплачені суми.

Апеляційна інстанція залишила рішення суду без змін.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці