Збільшено мінімальний розмір аліментів на дитину

Збільшено мінімальний розмір аліментів на дитину

У повсякденному житті часто виникає питання щодо стягнення аліментів. На несплату аліментів здебільшого скаржаться матері, які залишились сам на сам із проблемами. Щоб поліпшити ситуацію з виплатою аліментів, Верховна Рада України нещодавно прийняла Закон № 2037-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів», який 8 липня 2017 року набрав чинності.

Цим законом встановлюється, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину збільшиться та складатиме не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тоді як раніше було не менше 30%. Тобто, якщо вік дитини до 6 років, її прожитковий мінімум складає 1426 грн, то сума аліментів не може бути нижчою ніж 713 грн, а якщо дитині від 6 до 18 років, її прожитковий мінімум складає 1777 грн, то сума аліментів не може бути нижчою, ніж 888 гривен.

Відтепер, змінами в законодавстві передбачено спрощену судову процедуру, відповідно до якої, тому з батьків, з ким проживає дитина, дозволено звертатись із заявою до суду в межах наказного провадження. Це означає, що особа, яка звертається із заявою про стягнення аліментів, не мусить ходити на судові засідання, а позов може подавати за місцем проживання. Таким чином, процедура отримання аліментів значно прискорюється.

Окрім того, зміни до законодавства передбачають те, що спосіб стягнення аліментів буде визначати особисто той з батьків, з ким живе дитина. Таким чином, на одну дитину можна отримати 1/4 офіційної зарплати, на двох дітей — 1/3, на трьох і більше дітей — 50% заробітку платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Тому, наприклад, якщо у платника аліментів зарплата 100 000 гривен, то не 25 000 гривен будуть аліменти, а лише гранична сума — не більше 10 прожиткових мінімумів на одну дитину.

Необхідно зауважити те, що крім сплати аліментів батьки зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами, тому у разі звернення до суду з позовом про стягнення додаткових витрат на дитину судовий збір платити не потрібно, як і при стягненні аліментів.

 

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоОсобливості звернення до адвоката з аліментів
До залів суду Хмельниччини у липні намагалися пронести понад два десятки заборонених предметів
Несплата аліментів на дитину: коли штраф, а коли обмеження волі
Шепетівчанка і славутчанин постануть перед судом за підкупити поліцейських
У Шепетівській РДА обговорили можливість застосування суспільно корисних робіт до безвід­повідальних батьків

Читайте у цій рубриціЖовтень буде холоднішим, ніж листопад та грудень
Зберігання номерного знаку вартуватиме 9 гривень за добу
З 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсуліном
Із обігу вилучили понад 2 тонни масла та дитяче харчування відомого бренду
У Міністерстві роз’яснили, які заклади освіти працюватимуть дистанційно з 23 вересня
У Міністерстві культури пропонують не переносити вихідні для деяких державних свят