Акциз на пальне у 2020-му залишиться у громадах Хмельниччини

Акциз на пальне у 2020-му залишиться у громадах Хмельниччини

У вересні, коли формувався Державний бюджет України, передбачалося скасування зарахування частини акцизу з продажу пального (13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального), а натомість спрямування його у дорожній фонд. На Хмельниччині це могло суттєво вдарити по деяких громадах, адже значна частина ОТГ при утворенні враховувала і надходження акцизу з продажу пального як одне із основних джерел.

Завдяки послідовним діям Асоціації міст України (АМУ) та активній підтримці народних депутатів у 2020 році продовжиться практика зарахування до місцевих бюджетів 13,44 % надходжень від акцизного податку на пальне. Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримають громади, складе 7,7 млрд грн.

14 листопада Верховна Раді України прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» № 2144 від 16.09.2019.

Одним з найголовніших питань, які відстоювала АМУ було продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального.

Першочергово проект змін до Бюджетного кодексу скасовував таке зарахування і народний депутат України Зіновій Андрійович, який разом з АМУ відстоює інтереси громад, вніс правку щодо збереження такого важливого для місцевих бюджетів джерела доходів, яка зареєстрована за № 209.

Парламентський Комітет з питань бюджету під час засідання з розгляду проєкту Держбюджету-2020 (законопроєкт № 2000) та змін до Бюджетного кодексу України (законопроєкт № 2144) не підтримав правку 209.

19 листопада у сесійній залі під час розгляду Проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України № 2144 народні депутати розглянули правки, на яких наполягали їх автори.

Правку № 209 підтримали 275 парламентарів.

Нагадаємо, цьогоріч у вересні міський голова Славути Василь Сидор звертався до депутата Верховної Ради України від 190-го округу Олексія Жмеренецького як представника громади у законодавчому органі, з проханням ініціювати внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування до місцевих бюджетів акцизного податку з продажу в Україні пального.

Довідково

В рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального — це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30 %), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів — будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50 % доходів у місцеві бюджети.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці ще дві школярки пожертвували довгим волоссям, аби врятувати Валерію Решетарчук
Маленька шепетівчанка пожертвувала 40 см білосніжного волосся, щоб врятувати хвору дівчинку
На Хмельниччині виправна колонія неправомірно передала в оренду приміщення складу
Понад 7 тисяч гривень винесла жінка з хати у Судилкові, знайшовши ключ у літній кухні
Уряд скасував спецрахунки для підприємств теплопостачання

Читайте у цій рубриціПолісмени нагадують: відчинене вікно – небезпека для дитини
Чи мoжна вирoщувати мак на власнoму гoрoді?
У кожному третьому закладі оздоровлення та відпочинку виявлено порушення
Змінити постачальника газу заради економії. Як це зробити?
Із липня в Україні землю можна продавати-купувати
В Україні медзаклади переходять на електронні лікарняні листи