Акциз на пальне у 2020-му залишиться у громадах Хмельниччини

У вересні, коли формувався Державний бюджет України, передбачалося скасування зарахування частини акцизу з продажу пального (13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального), а натомість спрямування його у дорожній фонд. На Хмельниччині це могло суттєво вдарити по деяких громадах, адже значна частина ОТГ при утворенні враховувала і надходження акцизу з продажу пального як одне із основних джерел.

Завдяки послідовним діям Асоціації міст України (АМУ) та активній підтримці народних депутатів у 2020 році продовжиться практика зарахування до місцевих бюджетів 13,44 % надходжень від акцизного податку на пальне. Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримають громади, складе 7,7 млрд грн.

14 листопада Верховна Раді України прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» № 2144 від 16.09.2019.

Одним з найголовніших питань, які відстоювала АМУ було продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального.

Першочергово проект змін до Бюджетного кодексу скасовував таке зарахування і народний депутат України Зіновій Андрійович, який разом з АМУ відстоює інтереси громад, вніс правку щодо збереження такого важливого для місцевих бюджетів джерела доходів, яка зареєстрована за № 209.

Парламентський Комітет з питань бюджету під час засідання з розгляду проєкту Держбюджету-2020 (законопроєкт № 2000) та змін до Бюджетного кодексу України (законопроєкт № 2144) не підтримав правку 209.

19 листопада у сесійній залі під час розгляду Проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України № 2144 народні депутати розглянули правки, на яких наполягали їх автори.

Правку № 209 підтримали 275 парламентарів.

Нагадаємо, цьогоріч у вересні міський голова Славути Василь Сидор звертався до депутата Верховної Ради України від 190-го округу Олексія Жмеренецького як представника громади у законодавчому органі, з проханням ініціювати внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування до місцевих бюджетів акцизного податку з продажу в Україні пального.

Довідково

В рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального — це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30 %), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів — будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50 % доходів у місцеві бюджети.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці