Екологічна Інспекція взялася за побутові відходи на полігонах та стихійні сміттєзвалища

Питання поводження з побутовими відходами у сучасному світі завжди було великою проблемою. Сьогодні ситуація особливо загострилася. Не радують око звалища відходів біля наших будинків, на узбіччі доріг. За статистикою, щорічно кожний мешканець великого міста у своєму домашньому господарстві викидає близько 300 кг або, інакше кажучи, — один контейнер твердих побутових відходів. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція на своїй сторінці у фейсбуці.

Утворення відходів з року в рік зростає, тоді як значна частка вторинної сировини та відходів видаляється на полігони та сміттєзвалища, які експлуатуються з перевантаженням та неналежним чином, внаслідок чого створюється негативний вплив на навколишнє природне середовище та здоров’я людей.

Не виключенням в цьому питанні є і Хмельницька область, для якої проблема відходів є актуальною й досить гострою. За даними статистичної звітності на 1 січня 2018 року в області було накопичено 323,8 т відходів І класу небезпеки, з них — 253,5 т становили непридатні та заборонені до подальшого застосування хімічні засоби захисту рослин (далі — ХЗЗР), 97,6 т — ІІ, 1405,9 т — ІІІ та 8 649 163,3 т — ІV класів небезпеки, з яких 8 523 814,9 т становлять тверді побутові відходи.

Станом на 1 травня 2019 року в Хмельницькій області нараховувалось 727 сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів, у тому числі, — 692 сільських сміттєзвалища, 21 полігон і 14 селищних сміттєзвалищ, які знаходяться на обслуговуванні комунальних підприємств.

Протягом січня–вересня 2019 року Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області проводилась відповідна робота у сфері поводження з твердими побутовими відходами. Так, за дев’ять місяців поточного року Інспекцією проведено 20 перевірок суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність у сфері поводження з відходами, а саме — експлуатують та обслуговують полігони твердих побутових відходів, з них 13 планових та 6 позапланових перевірок. За результатами проведених заходів державного нагляду (контролю) за виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 23 посадових осіб на загальну суму штрафних санкцій 14082 грн.

Слід зазначити, що на сьогоднішній день із 21 полігону міст обласного значення та райцентрів тільки 5 мають проектно-кошторисну документацію (Городок, Деражня, Нетішин, Славута, смт Теофіполь). Більшість полігонів ТПВ в Хмельницькій області не відповідають вимогам технічних, санітарних та екологічних норм. Експлуатація полігонів та звалищ ТПВ в переважній більшості здійснюється з грубими порушеннями вимог діючого природоохоронного законодавства.

Вкрай негативна ситуація у сфері поводження з побутовими відходами склалась у сільській місцевості. Сільськими радами в більшості не розроблено місцеву програму поводження з твердими побутовими відходами та схему санітарного очищення населених пунктів. Відсутні спеціалізовані підприємства у сфері поводження з побутовими відходами, та спецтехніка для належного збору та вивезення ТПВ на діючі сміттєзвалища. Не забезпечено організацію роздільного збирання корисних компонентів відходів, які завозяться на звалища.

Інспекцією, з метою забезпечення належного поводження з твердими побудовами відходами на територіях сільських та селищних рад, направлено звернення головам міських та селищних рад, головам районних державних адміністрацій, якими їх було зобов’язано забезпечувати ліквідацію стихійних сміттєзвалищ на підконтрольній території та інформувати Інспекцію про проведену роботу з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ. В свою чергу, Інспекцією забезпечується проведення аналізу отриманої інформації та вжиття, у разі необхідності, відповідних заходів реагування.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці