З початком навчального року в Шепетівці пасажири велосипедів травмуються мало не щодня

І мова йде не про травми дітей під час катання на велосипедах, роликах, скейтах чи самокатах. Ушкодження діти отримують через безпечність батьків.

— Останнім часом почастішали випадки дитячого травматизму, — говорить завідувач травматологічного відділення Шепетівської ЦРЛ Михайло Федина. — Характер травм різноманітний: від саден і до важких ушкоджень, які потребують довготривалого лікування чи навіть оперативного втручання.

Лікарі констатують: все через те, що в теплу пору, особливо з початком навчального року, батьки відвозять дітей до закладів освіти на велосипедах, нехтуючи безпекою власних чад. Адже їх двоколісні транспортні засоби не обладнані спеціальними сидіннями. Відтак, дітлахи пхають ноги прямісінько у колеса.

— За літній період до травматологів із різними травмами кінцівок після перевезення дітей на велосипеді (на рамі та багажнику) звернулись близько 25 діток, у 5 із них, крім саден та забоїв, діагностовано переломи кісток із наслідками. Тільки за 5 днів від початку навчального року за допомогою звернулись 4 дитини, які потребували огляду лікаря-травматолога та кваліфікованої медичної допомоги після невдалих пригод на дорослому велосипеді, — розповідає про сумну статистику Михайло Ярославович.

Оскільки травматологія і ортопедія — це не тільки наука про травми та їх лікування, а й профілактика травматизму та захворювань опорно-рухового апарата, завідувач травматології вкотре наголошує:

— Засоби пересування повинні бути обладнані спецкріслами або спецзахистом на колеса.

Отож, аби вберегти здоров’я та життя своєї дитини, батьки повинні неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху для велосипедистів, де зазначено:

«Велосипедистам забороняється перевозити пасажирів, крім дітей у віці до 7 років (їх перевозять на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками).

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці