Дозвольте вийти: чи може вчитель не пустити дитину до вбиральні під час уроку?

Безоплатна правова допомога

Чи може вчитель заборонити учневі вийти під час уроку? Одразу зазначимо, що йдеться не про вийти і піти у справах на невизначений час, а про ситуацію, коли дитина справді має таку потребу, наприклад, щоб піти до туалету чи висякатися.

Як наголошує юристка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна, категорична заборона може мати негативні наслідки й для учня, і для вчителя. Для останнього, зокрема, й юридичні. У судовій практиці відомі випадки, коли наслідком відмови педагога відпустити дитину до вбиральні було звільнення.

Уповноважені органи, до яких мають право звернутися батьки, можуть розглядати факт заборони як «нелюдське поводження» — відмову в задоволенні основних потреб, що, у свою чергу, порушує вимоги національного та міжнародного законодавства, передусім Європейської конвенції з прав людини.

Зрозуміло, що в зазначеній ситуації не виключені зловживання з боку школярів, тому вчителі мають приймати рішення з огляду на власний досвід, пам’ятаючи при цьому про вимоги законодавства та можливі наслідки.

Нагадаємо, що безкоштовні консультації з правових питань, роз’яснення законодавства (для всіх без винятку категорій громадян), а також безоплатні послуги захисту та представництва в суді (для незахищених категорій громадян) можна отримати в центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги. Дізнатися адресу найближчого до Вас центру чи бюро можна, зателефонувавши за номером 0-800-213-103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги в Україні; цілодобово та безкоштовно в межах України).

Читайте також:

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога
Безоплатна правова допомога

Новини партнерів


Читайте у цій рубриці