Як проходить імунізація проти кору населення Хмельницької області

Як проходить імунізація проти кору населення Хмельницької області

На засіданні обласної комісії ТЕБ і НС Хмельницької ОДА, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яків Цуглевич доповів про проведенні додаткові заходи з посиленої імунізації проти кору населення області. Про це повідомила прес-служба Хмельницької ОДА.

За рекомендаціями оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на поширення кору в Україні було затверджено «Календарний план проведення додаткових заходів з посиленої імунізації проти кору населення Хмельницької області у квітні — червні 2019 року».

За цим планом відповідно до проведеної верифікації даних фахівцями закладів освіти та центрів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) області під час додаткових заходів з посиленої імунізації (ДЗІ) заплановано було щепити 27 891 особу. З них 17 107 дітей та 10 784 дорослих з числа працівників закладів освіти, учнів та студентів. За результатами проведених заходів охоплено щепленнями 19 836 осіб, що становить 71, 1 % від запланованого контингенту. З них 8607 дітей або 50, 3 % від запланованої кількості та 11229 дорослих або 104, 1 %. У тому числі мобільними бригадами в закладах освіти щеплено 9028 осіб, з них 2585 дітей та 6443 дорослих.

Поряд з цим, з урахуванням тих дітей, на яких додано документально підтверджені довідки про проведення щеплень (не за місцем навчання), не щепленими в області залишились 6363 дитини, з них 6150 (або 96, 7 % від всіх) через відмови батьків та 213 дітей з медичними протипоказаннями до проведення щеплень.

Загалом із 182 886 дітей в освітніх закладах області 176 523 дитини мають 1–2 дози щеплення проти кору відповідно до віку, що становить 96, 5 %. За словами директора Департаменту, це дало змогу виконати план щеплень за І півріччя 2019 року дітей проти кору, паротиту та краснухи в 1 та 6 років відповідно на 52, 7 % та 56, 0 %. Проте, незважаючи на проведені заходи, залишилась низькою частка охоплення щепленнями дітей віком 1 рік на територіях обслуговування Сатанівського ЦПМСД — 27,3 %, Теофіпольського 28,7 %, Городоцького 34,2 %, Красилівського 32,9 %, Білогірського 41,8 %. Подібна ситуація із щепленнями 6-річних дітей на територіях обслуговування ЦПМСД: Шепетівського міського — 34,6 %, Старосинявського 35,4 %, Кам’янець- Подільського районного 37,9 %, Гуменецького 41,9 %, Городоцького 42,8 %.

У 2019 році в області зареєстровано 20 спалахів кору, в яких захворіло 164 особи, у т. ч. 123 дітей. Із загальної кількості 12 спалахів у побуті — сімейні вогнища (захворіло 70 осіб, з них 59 дітей), 7 спалахів в організованих дитячих колективах (захворіло 68 осіб, з них 64 дітей) та 1 в організованому колектив; для дорослих (захворіло 26 дорослих осіб).

Підсумовуючи сказане, Яків Миколайович зазначив, що заходи передбачені Календарним планом проведення ДЗІ проти кору населення Хмельницької області у квітні — червні 2019 року, в цілому по області виконані.

Проте, додав він, потребує продовження та покращення робота в цьому напрямку, особливо просвітницька, у регіонах області з подальшою імунізацією підлягаючого населення, особливо дитячого, з яких велику частку складають діти, чиї батьки відмовились від щеплень.

Нагадаємо, цього року на Шепетівщині на кір захворіло дві сотні осіб.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСтартував 5 етап вакцинації: у Шепетівці центр працюватиме щодня
У Шепетівському районі автоматично призначили субсидії понад 7700 господарствам
На Хмельниччині приділятимуть більшу увагу питанню поводження з відходами
Всі регіони повністю забезпечені вакциною проти туберкульозу
У Шепетівській ТГ в перший день роботи вакцинального центру щеплення проти COVID-19 отримали 262 мешканця
У Шепетівці в суботу відкриють центр масової вакцинації проти COVID-19

Читайте у цій рубриціУ чому популярність сонячних станцій?
Шепетівський РВ УДМС інформує, як перевірити транслітерації у біометричних паспортних документах
Головний народний синоптик України розповів, якою буде погода в серпні
Як вберегтися від харчових отруєнь влітку?
Жителі Шепетівщини не зможуть передати показники за газ та ще залишаться без нього з понеділка
Держава встановила більш жорсткі умови отримання допомоги одинокими матерями