З нагоди переходу церковної громади Старого Кривина в ПЦУ навіть цитували Петлюру

Справа переходу релігійної громади Старого Кривина до лона Православної церкви України можна вважати, що завершилася. Цієї неділі, 4 серпня, у Свято-Дмитрівському храмі відбулося богослужіння, якому передувало представлення нового настоятеля архімандрита Владислава Федотова. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці Антоній Махота, митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський.

— Ще раз дякую селу Старий Кривин та його вірянам за духовну стійкість у відстоюванні інтересів нашої Помісної Православної Церкви України! Дякую Архимандриту Владиславу Федотову та прот. Василю за пастирську опіку парафіян. Дякую волонтерам, та активу громади за наполегливість у вирішенні питання духовного перепорядкування з Московії до Києва, — написав митрополит Антоній.

Проте того дня віряни та священики увійшли в храм не відразу, оскільки ключа попередній настоятель їм добровільно не віддав.

Тим часом новий настоятель звернувся до селян у промові. Далі на сходи храму вийшов голова ініціативної групи Василь Форсюк. Чоловік згадав про події, що відбулися на шляху переходу релігійної громади:

— Ми прийшли з вами до спільного рішення, що саме сьогодні маємо увійти в наш храм. Якщо ми цього не зробимо, то ще триватиме довга тяганина. Нехай тоді на нас подають на суд, але в нас зареєстровані всі документи відповідно. Свого часу, коли постала Українська держава, Симон Петлюра сказав, що гірше, ніж москальські воші, можуть бути тільки українські гниди. Якщо Бог надав нам нашу церкву, то ми маємо оберігати її, до неї ходити та молитися.

Люди чекали, що все-таки ключі від церкви їм добровільно нададуть.

— Звертаю увагу всіх присутніх, що майно та храм належить нашій громаді, тому ми в змозі вчинити так, як цього бажаємо, — зазначила секретар ініціативної групи Ольга Штиба.

Далі селяни в присутності поліції і влади відчинили храм, священики звершили довгоочікуване богослужіння українською мовою.

З власних джерел ми дізналися, що того ж дня члени громади у присутності поліції описали наявне в храмі майно та виявили нестачу декількох ікон та кадила. Також 2 серпня колишній скарбник цього храму подала позов до суду про скасування реєстрації зміни підлеглості (переходу) парафії Старокривинської Церкви до Православної Церкви України.

Нагадаємо, що цьогоріч у березня в селі Старий Кривин Славутського району, Хмельницької області відбулися збори церковної громади Свято-Дмитрівської церкви. Причина — перехід Свято-Дмитрівської парафії до Православної Церкви України. В голосуванні взяли участь 163 члени громади. В результаті рішення про перехід в ПЦУ підтримали одноголосно.

Поділитися посиланням4 коментарі до статті «З нагоди переходу церковної громади Старого Кривина в ПЦУ навіть цитували Петлюру»

 1. Тамара Петрук коментує:

  накінець шепетівський район зрозумів що це Украіна. ще щоб в Шепетівці наші батюшки зрозуміли що вони украінці.

 2. Світлана Швець коментує:

  Мабуть справа ще не повністю завершилась, бо тільки що проїжджали через Старий Кривин і біля церкви стоїть декілька автівок та 3 автомобілі поліції з мигалками

 3. В коментує:

  Тамара Петрук, головне інше – щоб працівники місцевих ЗМІ нарешті зрозуміли, що вони українці.

 4. Михаил Штогрин коментує:

  Вітаю !!! Молодці. Церква і держава разом це сила.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці