Голос львівського Євромайдану відвідала Шепетівку

Голос львівського Євромайдану відвідала Шепетівку

Софію Федину називають голосом Майдану у Львові. 3 липня вона провела зустріч із Шепетівчанами. Громадська діячка балатується у Верховну Раду від партії «Європейська солідарність».

«Мені випала сьогодні робота йти до Верховної Ради, на яку я погодилася, тому що мені не байдуже те, що відбувається у мої державі».

Софія Федина, як мовиться, з перших вуст розповіла про себе, про те, чим займається.

«Я українська співачка. Бо в моєму репертуарі 99,9 саме українські пісні. Останній альбом (їх у співачки — 4. — Авт.) присвячений захисникам України. Туди ввійшли пісні, які написані за 5 років моєї волонтерської роботи. Всі кошти до останньої копійки йдуть на потреби наших бійців. Своєї співучої частини я не соромлюсь, а пишаюсь, і буду працювати далі в цьому напрямку. У свій час я була голосом львівського Євромайдану. І після того, як завершилася Революція Гідності, до мене звернулися військово­службовців, з якими я разом на Майдані складала саморобні бронежилети, і попросили про допомогу. З того часу так повелося, що спочатку були поодинокі військові, потім — підрозділи. Сьогодні я опікуюся кількома бригадами. Я є одинокий волонтер, само по собі, я зареєстрована в податковій. Саме співуча ідентичність моєї особистості дала можливість мені робити багато концертів, зокрема, за кордоном, і збирати кошти на потреби наших воїнів на передовій. Найважливіша моя частина, яка дотична до політики, — я за освітою політолог-міжнародник, кандидат політичних наук і доцент кафедри міжнародних відносин Львівського університету».

Голос львівського Євромайдану відвідала Шепетівку

Софія Федина захистила кандидатську роботу на тему, яка дуже актуальна сьогодні для України, — «Концепції миру в міжнародних відносинах і їх реалізація».

Також кандидатка у депутати очолює Світову федерацію українських лемківських об’єднань.

Пані Софія пояснила, чому йде з «Європейською солідарністю».

«Я ніколи не мала партійної приналежності. Вже «Європейська солідарність» стала першою партією, до якої я приєдналася. На виборах Президента я підтримала Петра Порошенка, і це була моя громадська позиція. Я підтримувала саме тому, що багато питань, які він робив відповідно своїй компетенції, діяв відповідно до Конституції, для мене були і є аксіоматичними — це є територіальна цілісність моєї держави, без віддачі Донбасу і Криму; це має бути безпека моєї держави, а значить розбудова сильної боєздатної армії, але водночас це є Північно-Атлантичний Альянс, який для мене є надзвичайно важливим дороговказом».

Голос львівського Євромайдану відвідала Шепетівку

Також Софія Федина пояснила, чому важливо для України членство в НАТО.

«Якби ми вже були в НАТО, то для нас вже діяло правило, яке діє в Альянсі: один за всіх і всі за одного. Це означає, якби в одного українського солдата стріляли би, це означає, що це був постріл в Америку, Канаду, Європейський Союз. Зараз в НАТО входить 29 держав, і уявіть, якби Україна перебувала в цій організації: 29 союзників стали б за нашою спиною і сказали б Москві: «Ти або опускаєш зброю, або ми всі разом даємо відсіч». Я розумію, що Москва не стріляла б, у нас не було війни, і наші хлопці не гинули, і нам не прийшлося переживати те, що в нас є зараз».

Для Софії Федини дуже важливим є захист українського в Україні.

«Хтось скаже, що це націоналістична риторика, але маю право говорити від двох берегів України: мій тато родом із Львівщини, а мама — із Харківщини. Бабуся із дідусем довгий час жили на Кіровоградщині, я варіант: схід і захід — разом. Розумію, що живуть люди різних національностей, віросповідань, але я точно знаю, що ніде у світі Україна та українське не потрібні, якщо ми не будемо зберігати це на території своєї держави. Українські історія, культура, мова мають бути захищені, бо вони не будуть захищені більше ніде. Так склалося, що саме ці постулати серед тих партій, які мають можливість пройти до Верховної Ради, є прописані тільки у «Європейської солідарності». Саме тому це була одна частинка мого вибору. Не тому, що я люблю лідера, партійців, а тому, що саме цим я живу всі 35 років».

Інший чинник, чому Софія Федина балотується до Верховної Ради.

«Після другого туру Президентських виборів у Києві зібралися всі громадські активісти. Ми приїхали і сказали: «Ось тупо щось треба робити». Ми заснували громадську організацію «Справа громад». Зрештою, для того, щоб напрацьовувати якусь базу, якусь ідеологію, якою ми хотіли б послуговуватися надалі. Щось почали робити, з’явилися дуже цікаві ідеї, і тут до нас звернулися від БПП. Сказали, що усвідомлюють, що пролетіли, але готові нас почути. Вони запропонували 2 речі: по-перше, маємо право включатися в редагування програми партії, яку перейменували на «Європейську солідарність», по-друге, запропонували провести громадський праймеріст, тобто люди із усієї України мали право зголосити тих людей, яких вони вважають достойними потрапити до Верховної Ради. Мою кандидатуру так само подали. І тоді люди мали можливість голосувати, або підтримати, або написати, що вони категорично не підтримують. Таким чином було обрано орієнтовно 70 людей. Тому на сьогодні третина «Європейської солідарність» складається із цих людей».

Під час зустрічі Софія Федина відповіла на запитання шепетівчан.

Голос львівського Євромайдану відвідала Шепетівку

А на завершення виконала пісню, яку присутні підтримали оплесками.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Голос львівського Євромайдану відвідала Шепетівку»

  1. Виктор Морозов коментує:

    В багатьох містах України колишнього президента і членів його виборчої команди зустрічають криками “Ганьба” і “Мародер”… І лише в Шепетівці (наскільки мені відомо, звичайно) членів його команди зустрічають з квітами і вважають за велику честь сфотографуватись з ними.. Такий контраст !!!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВ Україні спростили процедуру продажу держмайна
У Шепетівку на зустріч із земляками їде відома акторка театру і телебачення
Папа прийняв одного з найбагатших чоловіків світу
У Шепетівці узгодили алгоритм для ФОПів, щоб заощадити на опаленні
Чи будуть збільшуватися тарифи на теплопостачання
До міського голови Шепетівки завітав Герой України

Читайте у цій рубриціУкраїнське посвідчення водія у ЄС. Що змінилось?
Відтепер ВПО можуть отримувати виплати навіть у разі втрати паспорта
У 20 школах облаштують укриття в межах програми «Безпечна школа»
Українці вже можуть подати заявки на безоплатне навчання в межах проєкту IT Generation
Уряд враховує всі можливі сценарії, аби українці взимку були з теплом
Які soft skills хочуть бачити роботодавці у співробітниках після початку війни?
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter