Завдяки діям адвоката шепетівчанка отримає пенсію по втраті годувальника

Завдяки діям адвоката шепетівчанка отримає пенсію по втраті годувальника

У рамках проекту «Я маю право», який реалізується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, працівники Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформують.

До Шепетівського місцевого центру звернулась жінка, яка належить до соціально незахищених верств населення, з проханням допомогти їй в оформленні пенсії по втраті годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Під час консультування громадянки було встановлено, що клієнтка є особою похилого віку, постійно проживала зі своїм сином та вела з ним спільне господарство. У лютому 2017 року її син помер. Доходи сина були постійним джерелом для її існування, які вона втратила у зв’язку з його смертю. Для отримання пенсії у разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» їй необхідно встановити факт перебування на утриманні сина. Іншим чином довести цей юридичний факт жінка не має змоги, а тому їй було рекомендовано звернутися з заявою до суду.

Для захисту прав та представництва інтересів клієнтки у суді місцевий центр призначив адвоката Мирославу Дацишину, яка підготувала заяву та звернулася до суду.

Під час судового розгляду справи адвокат акцентувала увагу на тому, що заявниця перебувала на постійному утриманні сина, оскільки він був військовим пенсіонером, регулярно працював на тимчасових заробітках, надавав їй постійну матеріальну допомогу, оплачував її лікування, оскільки заявниця постійно лікується у зв’язку із серцево-судинними, неврологічними хворобами. Доводи адвоката підтвердилися наданими суду рішеннями лікарсько-консультаційної комісії центральної районної лікарні про потребу в постійному медикаментозному лікуванні заявниці, довідкою з управління Пенсійного фонду про отримувану сином пенсію за вислугою років, а також показами свідків про те, що син заявниці постійно допомагав матері по господарству, придбавав ліки, продукти харчування, надавав грошові кошти на ремонт у будинку, де вона проживає.

Враховуючи наведені адвокатом аргументи та, те що в даній справі спір про право відсутній, а факт перебування заявниці на утриманні сина знайшов своє підтвердження у судовому засіданні і іншим чином довести зазначений факт вона не має можливості, суд вирішив задовольнити заяву та встановити факт перебування жінки на утриманні її померлого сина.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЯк оформити пенсію онлайн
На Хмельниччині судитимуть адвоката за оборудки з нерухомістю вартістю понад пів мільйона гривень
Банк автоматично списує кошти з рахунку на погашення боргу. Що робити?
За підозрою у вчиненні смертельної ДТП у Білогір’ї судитимуть посадовця ДСНС
В громаді на Хмельнич­чині оголосили жалобу — на сході України загинув молодий земляк
Винуватця смертельної ДТП на Славутчині засудили до 3 років ув’язнення

Читайте у цій рубриціЯкі безоплатні послуги може отримати пацієнт без декларації з підозрою на COVID-19
Як оформити пенсію онлайн
В Україні скасують довідку про прописку до ID-картки
У Шепетівській ТГ вшанують полеглих у Другій світовій війні
Італієць приймав препарат Pfizer від хвороби Паркісона, а отримав несподіваний побічний ефект
Який розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям?