Чи поспішають шепетівчани за біометричними паспортами?

З 11 червня громадяни України зможуть подорожувати країнами Євросоюзу без віз. Лише є одна умова — наявність біометричного паспорту. Всі власники закордонних паспортів старого зразку пам’ятають, які черги доводилося вистоювати, щоб отримати документ для поїздки за кордон. Отож, дізнавалися, чи без труднощів отримати біометричний паспорт.

Близько 11 ранку приходимо у міграційну службу в Шепетівці. Очікуваних черг немає. На питання, чи можна сьогодні (у вівторок) подати документи, пояснюють, що потрібно прийти зранку, бажано до восьмої години та записатися.

— Я сьогодні прийшла на 7:45 і вже стала восьмою, — пояснює 30-річна шепетівчанка Людмила. — Працівники міграційної служби попередили, що більше, ніж 25 чоловік сьогодні не встигнуть прийняти. В загальному за паспорт довелося віддати 630 гривень.

На сьогоднішній день при оформленні документів, в залежності від типу документа та обставин його оформлення, громадяни сплачують державне мито, вартість адміністративних послуг та бланку.

Жінка з черги пояснила, що вперше подає документи на отримання закордонного паспорту. Він їй потрібен, щоб їхати на заробітки.

Хоча згідно з підписаною угодою про безвізовий режим для України введені деякі обмеження. Зокрема, безвізовий режим, навіть при наявності біометричного паспорта, не дає право на працевлаштування у країнах Євросоюзу, а дозволяє перебувати 90 днів через кожні півроку.

До того ж чинними залишаються паспорти старого зразка, але при наявності візи. Українцям дозволяється мати при бажанні два закордонні паспорти.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці