Як «інвестори» занедбали комунальне приміщення друкарні

Напередодні професійного свята — Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження вирішили поцікавитися, як ся мається приміщенню друкарні, яке належить громаді Шепетівці.

Адже до 2011 році там успішно працювало КП «Шепетівська міжрайонна друкарня». Колектив якого нараховував до 30 чоловік.

Того ж року депутати попереднього 6-го скликання Шепетівської міської ради за поданням тодішнього міського голови прийняли рішення — передати підприємство інвесторам. Інвестиція передбачає вкладання у розвиток коштів або власних, або кредитних, зокрема kreditmarket.ua пропонує своїм клієнтам зручні кредитні рішення. У свою чергу, інвестор має бути зацікавлений у розвитку підприємства та найшвидшому поверненню коштів. Але це — не такий випадок.

Що змінилося за 8 років у друкарні? Мова йде за саме за будівлю.

Напередодні професійного свята завітали до друкарні у робочий час, але двері замкнуті. Дізнатися, як працює підприємство, не вдається, оскільки графік роботи відсутній. На вході лише стара вивіска, адже зазначено, що тут знаходиться редакція тижневика «Шепетівка» (газети, яку вже давно закрили).

А ще «красується» плакат із переліком спектру поліграфічних послуг.

Якщо говорити про «нововведення», яке зазнало приміщення, помітно лише, що змінили двері.

Заходимо із двору, там теж висить замок і панує тиша. Якщо на друкарні встановили двері, то на гаражах зняли металеві ворота.

Якщо будівля могла б розповідати, то вона повідала б історію друкарні, яка понад століття діяла в Шепетівці. Та пригадала б, як у цехах кипіла робота, адже надходили замовлення із прилеглих районів — Славутського, Старокостянтинівського, Ізяславського, Полонського. Займалася друкарня книговидачою справою: підручники, посібники, поетичні збірки. Всі вони вийшли у світ саме в Шепетівці. Міськрайонні газети північного регіону друкувалися теж тут.

Друкарня, напевно, пам’ятає часи від ручного набору до комп’ютерного, поступово модернізуючи обладнання.

За словами очевидців, мало що залишилося сьогодні там: «інвестори» здали на металобрухт навіть чавунні батареї.

Депутати 7-го скликання в 2018 році на сесії міської ради прийняли рішення переглянути, в якому стані знаходяться приміщення комунальної власності.

— Друкарня у жахливому стані, — розповів голова комісії з пи­тань роз­витку про­мис­ло­вос­ті, жит­ло­во-ко­му­наль­но­го гос­по­дарс­тва, під­при­єм­ниць­кої ді­яль­нос­ті, тран­спор­ту, енер­ге­ти­ки та зв’яз­ку Михайло Верхогляд. — Оскільки в статутний капітал одна сторона внесла майно, оцінивши його у майже 80 тисяч гривень, а міська рада внесла, зі свого боку, право оренди приміщення, оцінивши це в кілька тисяч у рік, тому міська рада вирішила: вийти із співзасновників Товариства та повернути приміщення громаді. На мою думку, це приміщення варто продати із земельною ділянкою: по-перше, надійдуть у бюджет непогані кошти; по-друге, щороку нові власники сплачуватимуть земельний податок. Тут громада теж втрачає гроші.

У міській раді впевнені, що приміщення таки вдасться повернути громаді.

— Нині готуємо позовну заяву про витребування майна назад, — зазначила Ганна Бабась, начальник юридичного відділу виконавчого комітету Шепетівської міської ради.

Шкода, що будівлі мовчать і не можуть скаржитися на свою долю…

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


5 коментарів до статті «Як «інвестори» занедбали комунальне приміщення друкарні»

 1. Svetlana Simagina коментує:

  Отак все в державі…

 2. Лідія Антонюк коментує:

  Який жах!

 3. Тамара Петрук коментує:

  вистаалять на продаж за копійки і самі ж куплять. дивлячись на такі безпорядки в місті напрошується питання а чи не потрібно міняти мера міста.

 4. Жанна Криницкая коментує:

  І так все в нас робиться через одне місце ср. .

 5. Инночка Шпак коментує:

  Таке враження, що хтось спеціально Шепетівку доводить до такого стану. Ще трошки і місто стане СМТ.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці