На Хмельниччині середньостатистичний курець має близько 20 років «стажу» паління

Головне управління статистики у Хмельницькій області проаналізувало ситуацію щодо розповсюдженості тютюнопаління серед населення області. Фахівці підготували інформацію за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств.

«Ще в травні 2012 року Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів)». Даним нормативним актом введено додаткові обмеження щодо місць, призначених для тютюнопаління, та суттєво збільшено штрафи за куріння у недозволених місцях. Проте сприйняття громадянами цих позитивних нововведень і досі є неоднозначним, оскільки частка курців, як у цілому по країні, так і на Хмельниччині, зокрема, все ще залишається вагомою», — інформує Головне управління статистики в Хмельницькій області.

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, яке проводять органи державної статистики впродовж багатьох років, цю шкідливу звичку має майже кожен шостий мешканець нашої області у віці старше 12 років. Серед них 40 % мають «стаж» паління понад 20 років, більше третини — курять від 11 до 20 років, майже чверть — від року до 10-ти. Більше половини курців спалюють за добу по 16 сигарет і більше. Третині курців пачки сигарет вистачає на декілька днів.

А чи знаєте ви, що існує альтернатива сигаретам? Так, це — кальян. На сайті виробника спеціалізованих ароматизаторів для кальянного тютюну https://flameflavour.com ви дізнаєтесь все про існуючі аромати та інноваційні рішення, що закладені у створенні нових ароматів. Також на сайті представлено колекцію ароматизаторів, спеціально розроблених для кальянного тютюну.

Серед лідерів тютюнопаління в Україні опинилася Дніпропетровська область, де пристрасть до тютюнових виробів мають понад чверть мешканців вищевказаного віку. Водночас найбільшими прихильниками здорового способу життя без тютюну можна вважати мешканців Закарпаття та Івано-Франківщини, де курить 13 % населення.

Як же впливають шкідливі звички на фінансове становище родин нашого краю? Скільки ж коштів із бюджету сім’ї зникає в повітрі разом із димом сигарет? Як показали останні результати обстеження, в нашій області сільська родина на тютюнові вироби в середньому щомісяця витрачала 103 грн, значно більше міська — 180 грн. Цікаво, що сума коштів середньостатистичної родини Хмельниччини на тютюн та алкоголь лише на 17 грн менша середньомісячних витрат домогосподарств на охорону здоров’я та дещо перевищує середньомісячні витрати на освіту та відпочинок і культуру.

Таким чином, як засвідчило відповідне спостереження, на шкоду здоров’ю ми свідомо витрачаємо майже стільки ж коштів, скільки на його підтримку і більше, ніж на інтелектуальний і духовний розвиток особистості — чи не парадокс?

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці