За Інтернет люди готові на все, або Як шепетівчани боряться з головою ОСББ за право користування мережею

Поки одні голови ОСББ у Шепетівці створюють комфортні умови для жителів будинку, підключаючи Інтернет-зв’язок, інші ж ці блага цивілізації у людей відбирають… Кількаразове відключення жителів будинку від користування послугами Інтернет-провайдера, що переросли у справжнісінькі мітинги та виклик поліції: саме так відстоювали свої законні права люди, що мешкають у ОСББ «Шепетівський світлячок», який на Старокостянтинівському шосе.

— У нас голова самоуправством зайнявся, Інтернет обрізав, та й все, — розповідає чоловік, що мешкає в будинку.

— 22 квітня у нас «відрізали» Інтернет, — додає інша мешканка. — Ми спочатку не знали цього, почали звертатися в «Київстар», думали що в нас проблеми з Інтернетом…

Як виявилося, користувачів даного оператора в будинку левова частка. Із 137 квартир 69 користуються послугами «Київстар».

— Інших не відрізали, тільки «Київстар», — пояснює далі жінка. — Адже вони не йдуть на умови голови ОСББ. У «Київстарі» говорять, що вони не повинні сплачувати за світло для ОСББ, бо вони оплачують напряму в РЕМ. А наш голова хоче, щоб вони йому сплачували окрему суму.

Зі слів жінки, напередодні працівники провайдера Інтернету викликали поліцію, оскільки було порушено цілісність їхнього майна:

— Голова ОСББ обрізав їх кабель, тому викликали поліцію. Вони зафіксували даний факт, а ми, жителі, в свою чергу, написали колективне звернення.

Для ефективного господарювання будь це об’єднання співмешканців чи приватний будинок — не обійтися без електроінструментів. Самим поширеним із таких інструментів є дриль. Розібратися у всіх нюансах цього необхідного у господарстві інструмента допоможе інтернет-магазин «King». У його каталозі за адресою https://king.if.ua/catalog/drili ви знайдете електродрилі як для дома так і професійні й за адекватними цінами.

Відтак, Інтернет людям ввечері вже підключили, але тішилися мешканці недовго. Зранку його знову не стало. Отож, аби розібратися із цією ситуацією, знову викликали полісменів, а на вечір вирішили провести чергове зібрання. До слова, зібралося близько 40 осіб.

Станом таких справ мешканці незадоволені, оскільки багато хто працює у мережі Інтернет, діти вчать уроки, дехто не може зв’язатися із своїми рідними. Та, найбільше нарікають, що їх не поставили до відома та не запитали думку стосовно цієї ситуації.

О 17-ій годині в четвер голова ОСББ таки з’явився. Однак, не дуже радий був бачити журналістів.

— Так, давайте, треба включити те, що було! — почали вигукувати люди!

— Я щойно сказав, що якщо хтось буде наставляти (показуючи на диктофон — Авт.), фотографувати, я розвернувсь, забравсь, і пішов! — сказав голова ОСББ Петро Тимощук.

Відтак, люди підняли ґвалт.

— Ви зробили тут себе царем, не дозволяєте нічого зробити, — почали вигукувати мешканці. — Це наша спільна власність!

— Шановні, я нічого нікому не забороняв! — вимовив Петро Тимощук.

— Включіть Інтернет! — кричали інші.

— Я вам нічого не виключав! — вигукував голова ОСББ.

У розмову втрутився мешканець, що представився Юрієм Петровичем Тимощуком. Відтак, він звернувся до представників компанії «Київстар».

— Ви отримували листи від ОСББ «Шепетівський світлячок», щоб підписати договір на доступ до приміщень і комунікацій будинку? Ви отримали? Вам надався термін один раз, другий та третій у лютому. Чому ви, після того як отримали ці листи (а є відповідні повідомлення із пошти) не прибули та не підписали цей договір?

— Хочете відповідь? — запитав представник компанії. — Ось останній лист, де було вказано відреагувати до 22 числа (квітня — Авт.) та надіслати договір.

У ході розмови Юрій Тимощук розповів, що всі Інтернет-провайдери, які до цього часу були попереджені, вже приїхали та уклали договори.

— Всі оформлюють сплату, одна компанія «Київстар» має певні проблеми.

— Не компанія, — заперечив працівник. — Компанія «Київстар» має проблеми з головою ОСББ. Ви являєтесь правонаступником управлінської компанії. Наше обладнання було встановлено ще тоді.

Однак, Юрій Тимощук заявив, що ні в якому разі ОСББ не являється правонаступником.

— Добре, як наше обладнання з’явилося у вашому будинку? — запитав працівник.

— Для того, щоб воно законно перебувало, вам направили 3 листи. Оце сьогодні ви з’явилися… — продовжував пан Юрій.

На заяви про те, що договір так і не підписано, представник Інтернет-провайдера відповів, що він вже 2,5 роки їздить, однак, безрезультатно. Договір голова ОСББ так і не уклав. Останній договір надіслали голові ОСББ днями. І лише перед зборами чоловік пішов на пошту та забрав його.

Зі слів Юрія Тимощука, Інтернет споживає електрики орієнтовно на суму 115 гривень. Але мешканці погоджуються сплачувати ці кошти і надалі, аби користуватися послугами. Втім, згідно з паспортом обладнання, ця сума значно менша.

— Є проблема: створилося ОСББ, яке хоче отримати компенсацію грошей за якісь затрати. Воно зобов’язане передати рахунок за ці затрати, які спричинено нашим обладнанням. Тут мова йде за електроенергію. Є конкретний розрахунок, скільки й за що повинні сплачувати, — пояснив Володимир, технічний спеціаліст компанії «Київстар» у місті Хмельницькому.

Відтак, у ході розмови його напарник додав, що кошти компанія відшкодовує напряму в РЕМ ще з 2011-го року. Однак, наразі ситуація склалася дуже цікава: за послуги сплачує і ОСББ. Для того, аби цього не було, варто було підписати договір та надати його в РЕМ. Чому договір голова ОСББ не підписував до цього часу — вони не розуміють.

— Згідно з законодавством ми ставимо максимальну суму в розмірі 125 грн 19 коп, — сказали працівники компанії «Київстар». …Якщо якась компанія використовує ваші внутрішні мережі, то сплачує за це гроші. Вам говорили, щоб ви написали лист у «Хмельницькобленерго», і вам відшкодують, — додав Володимир.

Не знають, у чому проблема з підписанням договору, й мешканці. Втім, припускають, що в голови ОСББ міг бути якийсь свій інтерес.

— Я вже більше 5-ти років користуюся Інтернетом від «Київстар»: це все було законно, не тягнуло світло, це мене не стосувалося. Я заплатила скільки варто — і користуюся. А сьогодні взяли і обрізали… Бо вже цього року я не маю права! Був «Управдом», все було законно, а тепер ОСББ і все незаконно. Поясніть мені, будь ласка, чому? — не могла зрозуміти одна з користувачок.

У підсумку голова ОСББ Петро Тимощук таки підписав договір із компанією «Київстар». Після тривалих суперечок Інтернет у домівках з’явився…

Однак, за фактом пошкодження майна правоохоронці Шепетівського відділу поліції проводять перевірку.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


6 коментарів до статті «За Інтернет люди готові на все, або Як шепетівчани боряться з головою ОСББ за право користування мережею»

 1. Андрій Хмелюк коментує:

  Що офігів вже скинути його

 2. Вадім Вадім коментує:

  Наступний крок це змінити голову осбб.

 3. Геть!

 4. Віктор Д. коментує:

  Петя Тимощук був не сповна розуму коли ще працював на заводі культиваторів. Як цього чоловіка можна було кимось обрати ??? Попитали би в колишніх колег раніше..

 5. Мері коментує:

  Багато на себе бере!!! Геть його

 6. Игорек2000 коментує:

  Ха, интернет!
  Мне один родственник рассказывал, что тётка из ОСББ в девятиэтажках возле бани даже лампочки в подъездах не ставит. Денежки собрала за свои “услуги”, и гуляйте лохи, а ей некогда – на сессии в белом доме депутата из себя изображает.

  При этом, какие-то отчёты о проделанной деятельности на стенах клеит. Дескать всё в ажуре, вот как я для вас стараюсь.

  А вы – интернет…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці