До пам’ятної дошки Героям Чорнобиля у Шепетівці принесли квіти

З нагоди 33-річниці аварії на ЧАЕС у Шепетівці вшанували учасників ліквідації її наслідків. На вулиці Героїв Чорнобиля біля пам’ятної дошки зібралися містяни, представники влади та громадських організацій.

Люди прийшли вшанувати тих, хто відроджував до життя опалену радіацією землю, адже героїзм ліквідаторів завжди повертатиме обличчя нащадків до квітня 1986-го.

Свого часу Шепетівщина на боротьбу з неконтрольованою стихією відрядила багатьох своїх фахівців — міліціонерів, пожежників, будівельників та медичних працівників. Нині в нашому місті проживає 352 громадянина, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них — 169 ліквідаторів, з них 31 інвалід, 88 потерпілих в наслідок катастрофи, 22 сім’ї, які втратили годувальника, 61 дитина потерпіла від наслідків цієї аварії.

— Висловлюю подяку тим містянам, хто прийшов вшанувати чорнобильців. Адже з часу Чорнобильської катастрофи пройшло багато часу і люди забули про його наслідки. Єдині, хто про це пам’ятають, — це родини, які стали вимушеними переселенцями, їхні діти. Українці, які у 1986 році були залучені до процесу ліквідації, тоді не усвідомлювали наслідків, яких зазнають. Їхні життя «тихо знищила» радіація. То ж схилімо голови перед нашими краянами, яких немає сьогодні, і молитовно подякуймо їм за подвиг, — звернувся у промові Михайло Полодюк, міський голова.

Переживши Чорнобиль, українці усвідомили, що щастя — це коли можна лягти у пахучу траву, не боячись радіації; це чиста річка, у якій можна скупатися; це усміхнені обличчя дітей.

Дзвони Чорнобиля закликають пам’ятати, що 26 квітня завжди обֹ’єднуватиме людей одним спогадом, однією печаллю.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці