У травні газ для населення подешевшає

За дорученням Кабінету Міністрів України (КМУ) НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна). Такий підхід і такий рівень ціни були узгоджені сьогодні, 23 квітня, на нараді за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва. Про це повідомив департамент з комунікацій НАК «Нафтогаз України».

Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 № 867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Очікується, що зміни до діючих договорів на продаж газу між Нафтогазом та всіма контрагентами, які придбавають газ відповідно до вимог «Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» будуть внесені протягом травня поточного року.

Нагадаємо, що 17 квіт­ня під час за­сі­дан­ня Ка­бі­не­ту Мі­ніс­трів Ук­ра­їни Прем’єр-мі­ністр Ук­ра­їни Во­ло­ди­мир Грой­сман вис­ло­вив стур­бо­ва­ність на­хабс­твом дер­жавної ком­па­нії НАК «Наф­то­газ Ук­ра­їни», яка «спіл­ку­єть­ся» зі сво­їм ак­ці­оне­ром — ук­ра­їнсь­ким на­ро­дом — мо­вою шан­та­жу. Отож, у травні або зменшиться вартість газу, або зміниться керівник Нафтогазу.

Поділитися посиланням4 коментарі до статті «У травні газ для населення подешевшає»

 1. Віктор Линник коментує:

  Приїде місія МВФ -подорожчає

 2. Лидия Ковальчук коментує:

  Не смішіть з цим подешевшанням. Треба суттєво знизити, а не на пару копійок.

 3. Ядовитый Журналист коментує:

  Всё идёт к тому, что заявится очередной Адольф, и газ будет бесплатным…

 4. Віктор Д. коментує:

  Гройсман стурбований нахабством Нафтогазу! Але щось Гройсман зовсім нещодавно (наприкінці березня 2019р) взагалі не був стурбований, коли підписував контракт Коболєву на рік. Тоді що воно меле про якісь можливі зміни керівника у травні 2019р???


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці