За жінкою визнали право власності на будинок, у якому вона проживала понад 20 років.

За жінкою визнали право власності на будинок, у якому вона проживала понад 20 років.

Понад два десятиліття жінка мешкала в будинку, який ще у 1993 році отримала від колгоспу в користування. Адвокатка Мирослава Дацишина, призначена у Шепетівському місцевому центрі з надання БВПД, допомогла клієнтці оформити право власності на помешкання.

До Ізяславського бюро правової допомоги, що є відділом Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, звернулася жінка з інвалідністю (ІІ група), яка потребувала допомоги у оформленні права власності на будинок.

За словами клієнтки, з 1984 року року вона працювала на різних посадах у колгоспі в Ізяславському районі. У 1993 році отримала від колгоспу в користування житловий будинок. Уповноважений орган прийняв рішення про передачу наданого жінці будинку у її власність, але через ліквідацію юридичної особи це рішення виконане не було. Утім, на день звернення до центру заявниця продовжує відкрито та безперервно проживати у наданому їй будинку.

Працівники бюро правової допомоги роз’яснили клієнтці, що вона має право звернутися до суду про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями за набувальною давністю, оскільки, відповідно до ст. 344 Цивільного кодексу України, особа, яка добросовісно заволоділа нерухомим майно та продовжує відкрито безперервно ним володіти протягом 10 років, може набути право власності на це майно за рішенням суду.

Розглянувши звернення, у Шепетівському місцевому  центрі з надання БВПД видали доручення адвокатці Мирославі Дацишиній (№22040000287 від 04.11.2016 р.). Проаналізувавши надані клієнткою документи та зібравши необхідні докази, Мирослава Дацишина підготувала позов та звернулася з ним до суду.

Під час судового розгляду справи аргументи адвокатки про безперервність та відкритість володіння клієнткою будинком протягом 23 років підтвердили свідки, доводили це і письмові докази, зокрема: довідка сільської ради про час та факт реєстрації клієнтки і членів її сім’ї у спірному будинку, матеріали інвентарної справи та довідки про відсутність реєстрації права власності на спірний будинок у інших осіб.

Зважаючи на наведені адвокатом докази, 21 березня 2017 року рішенням Ізяславського районного суду Хмельницької області за клієнткою було визнано право власності на житловий будинок з надвірними будівлями.

 

Нагадаємо, що роз’яснення законодавства і консультації з правових питань можуть безкоштовно отримати усі, хто звернеться до місцевих центрів з надання БВПД або у бюро правової допомоги, незалежно від статків та соціального статусу. Адреси можна дізнатися, зателефонувавши за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



У Шепетівці виявили стихійне сміттєзвалище
У Шепетівці судили матір школяра, який поставив синці дівчинці
У Шепетівці попрощалися зі снайпером, який був взірцем мужності й патріотизму
Міський голова Шепетівки показав наслідки нічної атаки
Де у Шепетівці набрати води
Шепетівка залишилася без води та електрики, а у Хмельницькому є жертви: жахливі наслідки атаки

Читайте у цій рубриці



Вплив телебачення на суспільство
Експерти прокоментували ініціативу Кабміну щодо ліквідації КРАІЛ
Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
З якими хворобами звільняють від мобілізації — повний перелік
Поняття «обмежено придатний» більше не буде, а тим, хто його має, доведеться повторно пройти ВЛК
КРАІЛ готуються ліквідувати: яких змін чекати
FacebookTelegramViberWhatsAppX