У Шепетівці розпочався сезон цвітіння «пальми бажань»

«Квітне, але не плодоносить», — кажуть працівники Шепетівської міської бібліотеки для дітей. Нещодавно їхня фінікова пальма знову тішить відвідувачів цвітінням. За останні п’ять років рослина не помірного клімату вже втретє викидає суцвіття.

— Кажуть, що пальма, як горіх, бувають жіночі дерева і чоловічі. От як раз останні й не плодоносять. Тому й досі не було плодів, — поділилася бібліотекар Інна Кузнєцова.

Працівники спостерігають за пальмою і помітили деякі передумови, що спонукають до цвітіння:

— Ми думаємо, що скоріш за все стреси призводять до цвітіння пальми. Одного року було дуже тепло, навіть спекотно, тоді вона викинула суцвіття. Іншого разу — холодно, і вона знову зацвіла. А нещодавно проводили ремонт у цій залі — знову стрес для рослини.

Як і в попередні роки під пальмою наймолодші відвідувачі залишають листівочки із заповітними бажаннями, кладучи їх до спеціальної скриньки.

— Учні вірять, що всі бажання обов’язково здійсняться. Ми не знаємо, що саме вони там написали, бо не можна читати, щоб збулося, — вважають у бібліотеці.

Точний вік пальмі бібліотекарі назвати не можуть, але більше 50. Але знають, що її посадили свого часу з фінікової кісточки. За спостереженнями працівників бібліотеки, милуватися її цвітінням можна до двох тижнів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці