Фахівці зі Славути, Полонного, Ізяслава та Нетішина зібралися у Шепетівці, щоб навчитися запобігати насиллю в сім’ях

У Шепетівському ВП 19 лютого відбувся тренінг за проектом «Рівність заради безпеки». Організувала його громадська організація «Жіночий антикорупційний рух». Головними учасниками тренінгу стали держслужбовці, фахівці соціальної сфери, які так чи інакше впливають на долі людей та допомагають у скрутному становищі.

Відтак, у залі зібралися представники, очільники соціальної сфери, реєстратори актів цивільного стану, представники безоплатної правової допомоги й благодійних організацій, надзвичайники та полісмени. Загалом, захід зібрав людей із 5 міст: Шепетівка, Славута, Ізяслав, Нетішин та Полонне.

— Дуже приємно, що цей захід відбувається саме у відділі поліції, адже ця програма має безпосереднє відношення до атестації поліцейських, починаючи з 2016-го року і по теперішній час, — зазначила у своєму вступному слові голова правління ГО «Жіночий антикорупційний рух» Олена Покотило. — Коротко про проект «Рівність заради безпеки»… Хмельницька область ввійшла в п’ятірку пілотних проектів по Україні щодо реалізації резолюції 1325 — «Жінки. Мир. Безпека»… Ця тема є дуже актуальною, адже війна у нас триває, і хтозна, коли вона закінчиться. І невідомо, які будуть наслідки не лише через вибухи, а й через психологічні травми, насилля в сім’ях, особливо, в родинах учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

В ході тренінгу учасникам презентували оновлений Національний план дій Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 (Жінки. Мир. Безпека). Аби його реалізувати, варто внести зміни й до обласного плану. Відповідно, оновлювати програми на місцях. Адже саме тут працюють ті, хто мало не щодня стикається із сім’ями учасників АТО та внутрішньо переміщеними особами, розуміють, яка підтримка, реабілітація їм потрібна. Особливу увагу приділили й запобіганню домашньому насиллю. Відтак, аби співпраця стала плідною, учасники тренінгу розділилися на 4 групи, кожна з яких мала свої завдання та повинна була внести свою лепту, пропозиції та зміни в програму, презентувавши напрацювання.

Радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО у Хмельницькій області Олег Майданюк розповів про проблеми і потреби, що виникають у родинах атовців та внутрішньо переміщених осіб. А це і черги на житло, і компенсація на купівлю власного помешкання, і паперові та бюрократичні нюанси. В ході діалогу поговорили й про перспективи їх вирішення.

Особливу увагу в ході тренінгу приділили питанню подолання насилля в сім’ї. Про відповідальність та заходи, які загрожують кривднику, пояснював заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції Шепетівського ВП ГУНП в Хмельницькій області Олександр Сівко. Адже нещодавно було внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу України.

Загалом, такий захід не єдиний в області. Всі напрацювання, що вдасться зібрати в районах за цей час, будуть враховані при оновленні обласної програми.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці