За торгівлю гранатами мешканцю Азербайджану загрожує штраф

Попри штрафи за несанкціоновану торгівлю на тротуарі поблизу центрального ринку, що в Шепетівці, охочих займатися бізнесом не зменшилося. Не лякають продавців живої риби й інспектори Шепетівської АКІ, які зовсім нещодавно намагалися їх «взяти за зябра». Наполегливі продавці не сплачують сплачують штрафи та торгують далі…

Вже сьогодні, 7 лютого, інспектори адміністративно-комунальної інспекції Шепетівської міської ради, представники Держпродспоживслужби та правоохоронці Шепетівського ВП провели черговий рейд у боротьбі з незаконною торгівлею. В поле зору потрапили «бувалі» — продавці живої риби та торговець гранатами.

В ході рейду продавцям вкотре пояснювали та нагадували, що торгувати дозволено лише у спеціально відведеному для цього місці — на території ринку.

Продавець із Азербайджану настирливо просив дозволити торгувати хоча б сьогодні:

— Сєгодня я здєсь, а завтра нєту (мову оригіналу збережено — Авт.).

Учасники рейду були невблаганні: склали на продавця східних фруктів адміністративний протокол.

— На про­дав­ця скла­де­но про­то­кол за час­ти­ною 1 стат­ті 160 Ко­дек­су Ук­ра­їни про ад­мі­ніс­тра­тив­ні пра­во­по­ру­шен­ня — тор­гівля з рук у нев­ста­нов­ле­них міс­цях, — ска­зав по­ліс­мен. — Йому загрожує 51 гривня штрафу та судовий збір у розмірі 380 гривень, а також конфіскація продуктів продажу, — пояснив дільничний офіцер поліції Михайло Гаврилюк.

Загалом, та­ка тор­гівля «тяг­не» за со­бою нак­ла­ден­ня штра­фу від од­но­го до се­ми не­опо­дат­ко­ву­ва­них мі­ні­му­мів (від 17 до 85 гри­вень) до­хо­дів гро­ма­дян з кон­фіска­ці­єю пред­ме­тів тор­гівлі або без та­кої. В даному випадку рі­шен­ня повертати чи не повертати продукцію ви­не­се Ше­пе­тівсь­кий місь­крайон­ний суд.

Не краща ситуація і в продавців живої риби, що займали місце по-сусідству.

— Риба вилучається, описується та під розписку повертається людям. Проте, чи вилучати її, в подальшому буде вирішувати суд, — сказав далі полісмен.

Така ситуація не надто влаштовувала продавців живої риби. Вони розпочали дебати з полісменом щодо того, чому не можна торгувати саме в цьому місці. Адже незручностей нікому не створюють. До того ж, прибирають за собою та навіть посипають прилеглу територію сіллю у період ожеледиці.

На зауваження полісмена, що для торгівлі є визначені місця — ринок, або ж територія біля молочного павільйону, або ж у павільйоні, — у торговців були свої аргументи.

— Ми туди не йдемо, бо там нема торгів, нема людей, — говорить жінка.

— Але ж тротуар для того, щоб люди ходили, — відповів їй правоохоронець.

Виняток лише, коли місь­кви­кон­ком видає дозволи та пас­порти прив’яз­ки для ву­лич­ної тор­гівлі — це час, коли про­во­дять­ся різ­двя­ні та ве­ли­код­ні яр­марки.

— Ми платимо податки… Якби ви внесли таку пропозицію (звернулася жінка до полісмена — Авт.) комунальним службам, що хай би люди тут стояли, всеодно ж тут продають… Таким чином наповнився б бюджет міста. Встановили б плату за місце, кого влаштовує, той стане, кого ні — не стане.

Однак, правоохоронець ще раз звернув увагу продавчині на «букву Закону» та наголосив, що кожен, хто захоче придбати рибу, завжди знатиме місце, де її можна придбати.

Втім, і на це у жінки була свою думка.

— Я вам розповім, яка специфіка цієї вуличної торгівлі, — сказала вона. — От іду я, навіть, не думала, що маю купити рибу, але побачила, що вона «дриґається» і гарно виглядає, то, в принципі, можна купити. Бо немає грошей в людей, щоб планувати покупку.

— Так можна і на зупинці стояти, там ще більше людей, — з іронією сказав дільничий.

На захист продавців стала пенсіонерка, що проходила повз. Однак, тих, кому заважають вуличні торгаші, все ж таки більше. Особливо нарікають літні пенсіонери, які пересуваються із допомогою ціпка та молоді мами з дитячими візками. Адже тротуар і так не широкий, а при торгівлі тут пройти взагалі не можливо.

Однак, чи стануть законослухняними продавці після чергового рейду та сплати штрафів, — покаже час.

Нагадаємо, в грудні на привокзальному ринку перевіряли продавців, які несанкціоновано торгували м’ясом.

Поділитися посиланням13 коментарів до статті «За торгівлю гранатами мешканцю Азербайджану загрожує штраф»

 1. Inna Rovinska коментує:

  Моя думка що риба не заважає,а навпаки люди побачать і захочуть купити.Тим більше вони довго не стоять ,рибу купляють швидко.Всім все заважає.Конфіскують гранати?І куди подінеться ця конфескація?Собі заберуть полісмени?Добре що хоч до продавців можна придертися ,більше немає до чого…

 2. Inna Rovinska коментує:

  А навпроти молоко,картошка і т.д…також конфіскують?))

 3. Интересно, а что есть свободные места на рынке??? И второе, когда женщина с продажи молока имеет минимум для содержания семьи, плюс билеты за место на рынке, где нет ни каких условий. Я молчу за сан.инспекцию, их проверки известны!

 4. Андрей Медведев коментує:

  а что с бабки с молоком и картошкой возьмеш? а здесь и денег можно взять и на халяву рыбы.

 5. ось НАДХОДЖЕННЯ В БЮДЖЕТ МІСТА

 6. Елена Солнечная коментує:

  Я в шоцi! Люди, може вам варто мати елементарнi знання законодавства перед тим як обурюватись? Невже не зрозумiло, що заборона торгiвлi – це не чиясь примха, а вимога законодавства, а саме КУпАП. Ви ж всi так хочете порядку i бути європейським суспiльством, то що вважаєте, що там все дозволенiсть? Щось не влаштовуе в законодавствi – йдiть у столицю i там обурюйтесь нехай вносять змiни

 7. Aleksandra Vasilkova коментує:

  Краще прибрали б верховну раду, от хто заважає насправді.

 8. Гений коментує:

  Кстати, про рыбу!

  Вот как правильно нужно чистить рыбу:
  https://youtu.be/ZFdog1DPHfI

 9. Руслан Тарасюк коментує:

  Звичайно, все супер. Жива рибка прямо в рот. Зробимо ще одну вулицю базарну. А про відведені місця для торгівлі ніхто не чув?!

 10. Генна Кондратюк коментує:

  Захотіли комунальники рибки з гранатовим соком!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці