У Шепетівці з’ясовують, чи агітація законна

Білборд, що розміщений у Шепетівці на перехресті вулиць Героїв Небесної Сотні та Чкалова, у минулий четвер оглядали кілька місцевих поліцейських. Їх візит зумовило зауваження з приводу незаконної агітації, яку зробив представник Громадянської мережі «Опора».

«Білборд із написом «Андрій Садовий НАСТУП 2019», проте, без відомостей про установу, що здійснила друк, його тираж, дані про осіб, відповідальних за випуск, як того вимагає ч. 3 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України», спостерігач ОПОРИ виявив 10 січня на перехресті вулиць Героїв Небесної сотні та Чкалова у місті Шепетівці. Вказану інформацію розмістили на конструкції ще в листопаді 2018 року, проте, після реєстрації 8 січня 2019 року Андрія Садового кандидатом на посаду Президента її так і не зняли. На рекламній конструкції відсутня будь-яка інформація про власника рекламної площі. А оскільки білборд був розміщений ще до моменту реєстрації Андрія Садового кандидатом, є підстави вважати, що він був виготовлений не за кошти виборчого фонду», — йдеться на сайті Громадянської мережі «Опора».

У частині 1 статті 58 Закону України «Про вибори Президента України» йдеться:

— Передвиборна агітація — це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Однак, частина 16 статті 64 «Обмеження щодо ведення передвиборної агітації» говорить:

— Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Чи порушені вимоги законодавства при розміщенні білборду, не беруться коментувати місцеві однопартійці Андрія Садового. Говорять, що їм нічого не відомо про його встановлення.

Про розміщення агітації нічого не знають і в адміністративно-комунальній інспекції Шепетівської міської ради.

— Власник білборда знаходиться у Хмельницькому, — розповів начальник АКІ Шепетівської міської ради Анатолій Остапчук.

Відтак, представник ОПОРИ написав відповідну заяву в місцевий відділ поліції.

— У Шепетівському відділ поліції 10 січня о 12:25 зареєстровано звернення про розміщення агітації з порушеннями. Наразі триває перевірка, — прокоментували правоохоронці.

Фото: oporaua.org

Станом на сьогодні, 16 січня, білборда ніхто не прибрав.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «У Шепетівці з’ясовують, чи агітація законна»

  1. Галина коментує:

    На що ця “Опора” дивиться? Висвітліть на своїх шпальтах як ходять бюджетники в місті та районі і проводять так звані “соцопитування” та агітують за діючого гаранта! Таке враження, що агітація за будь-якого іншого кандидата в цьому році буде переслідуватись.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці