«Корупційна справа» міського голови Шепетівки завершилася

«Корупційна справа» міського голови Шепетівки завершилася

Крапку в справі «корупційних правопорушень» проти міського голови Михайла Полодюка 8 квітня поставив Апеляційний суд Хмельницької області. Тоді було скасовано постанову Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області та закрито провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо Шепетівського міського голови, за відсутності у його діях складу адміністративного порушення.

У четвер, 13 квітня, з цього приводу очільник міста дав брифінг.

— Розпочалося все ще в жовтні 2016 року. Тоді до мене прийшли слідчі спеціального підрозділу по боротьбі з економічною злочинністю Хмельницького управління національної поліції. З приводу скарги одного шепетівчанина стосовно порушень з боку органів виконавчого комітету Шепетівської міської ради. Півтори сторінки з тексту скарги було присвячено особисто мені. За результатами співбесіди слідчі порушили справу стосовно присвоєння мені рангу посадової особи та встановлення надбавки оплати праці міського голови, як посадової особи місцевого самоврядування. Вбачали правоохоронці у цьому конфлікт інтересів, — розповів Михайло Полодюк.

Відповідно відкрили адміністративне провадження. В лютому 2017 року суддя Шепетівського міськрайонного суду І. В. Огороднік оголосив рішення, побачивши у діях міського голови корупційні правопорушення та приватний майновий інтерес.

— 8 лютого 2017 року на офіційному веб-порталі «Судова влада України», незважаючи на те, що рішення суду не набрало чинності, працівниками Шепетівського міськрайонного суду, було розміщено новину про те, що міського голову Шепетівки притягнуто до адміністративної відповідальності. Можливо, така подія, як притягнення Полодюка до адміністративної відповідальності, й була досить важливою для судової влади України, але рішення тоді ще не набрало законної сили. У будь-якому разі громадянину дається хоча б 10 днів для його оскарження, це законом передбачено. На мою думку, підстав на його публікування не було. «Доброзичливці» не барилися і одразу розповсюдили новину у соціальних мережах, — продовжив Михайло Іванович.

Категорично не погоджуючись із рішенням суду Михайло Полодюк подав апеляційну скаргу за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Вимоги міський голова Шепетівки аргументував невідповідністю висновків суду обставинам справи і порушенням норм матеріального та процесуального права.

— Надбавка в розмірі 50% була встановлена ще задовго до обрання мене на посаду міського голови. При винесенні питання на голосування в зал я наголосив, що воно стосується особисто мене, чим повідомив колег про конфлікт інтересів. До того ж, мій голос при прийнятті рішення не був вирішальним, оскільки депутати підтримали його одноголосно без поправок та пропозицій, — зазначив Михайло Полодюк.

Остаточну крапку в справі таки поставив Апеляційний суд Хмельницької області. Постанова суду набрала законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Цікавим фактом залишається те, що чинним законодавством чітко не визначена процедура повідомлення посадовою особою про конфлікт інтересів. Серед депутатів Шепетівської міської ради є керівники комунальних підприємств, директори шкіл та дошкільних закладів, і вони також є суб’єктами, на яких поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», зокрема наявності конфлікту інтересів.

— Під час останньої чергової сесії, за пропозицією депутата Валерія Федорова до регламенту Шепетівської міської ради VII скликання було внесено зміни щодо попередження конфлікту інтересів, — сказав міський голова.

Щоправда форми заяви про можливий конфлікт інтересів не вказано, але депутат має хоча б про нього повідомити.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині працівники залізниці викрали з локомотива майже тонну пального
Камера зафіксувала, як зловмисники пошкодили фігуру вертепу в Нетішині
Сайт Шепетівської міської ради обійдеться громаді в 100 тисяч гривень
Вихід на пенсію з 63 років: нові правила в 2021 році
Міський голова Шепетівки зустрівся з працівниками освіти
COVID-19 у Шепетівці: 14 нових випадків, 18 — одужали, 1 — летальний

Читайте у цій рубриціДійшли згоди в питанні тарифів на тепло та гарячу воду: подорожчання не буде
Поведінка на льоду вимагає пильності та обережності
Будинок отримали в подарунок, а право на землю під ним — не оформлено. Що робити?
Переваги залізниці. Як в Україні та Європі борються за пасажирів
Пенсійний збір при першій реєстрації авто: що змінилося у 2021 році
Документи на субсидію можна надіслати поштою або подати онлайн