На зарплату медикам не вистачає 23 мільйонів

30 березня відбулась нарада з селищним та сільськими головам під керівництвом першого заступника голови адміністрації Віталія Янушевського та голови районної ради Петра Дзяворука. Участь у нараді взяли керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району.

Під час наради головним питанням стало фінансування медичної галузі району. Зі слів керівників, ситуація у медичній галузі як ніколи складна. На виплату заробітної плати вже сьогодні не вистачає більше 23 млн грн. Поряд з тим не потрібно забувати про оновлення медичного обладнання та устаткування, закупівлю препаратів для ветеранів Другої світової війни, учасників бойових дій, проведення ремонтних робіт та ін. Усі ці питання можливо вирішити лише спільними зусиллями.

— Голови селищної та сільських рад, ОТГ можуть долучитись до співфінансування заходів, виділивши кошти зі своїх бюджетів. Ми розуміємо, що у ваших громадах є тисячі проблем, які потрібно вирішувати. Коли людині болить, то вона іде не до голови сільської ради, а в лікарню. Наш спільний обов’язок забезпечити повноцінне функціонування медичних закладів району, з метою надання якісних послуг населенню, — наголосив у своєму виступі Петро Дзяворук.

За адміністративним устроєм до Шепетівського району входить 9 сільських рад, одна селищна та дві новостворені окремі територіальні громади Ленковецька та Судилківська. Кожна має амбулаторію.

— За півтора року відколи я на посаді сільського голови, вперше сталося так, що сільські громади мають долучитися до співфінансування, — сказав Богдан Книш, голова Михайлюцької сільради. — Так, раніше вже виділяли частину грошей на купівлю апарату для ультразвукового дослідження, долучалися до інших проектів. Але  щоб виділяти кошти на зарплату, то такого ще не було. Якщо і знайдемо будь-які гроші, то тільки за рішенням сесії сільради.

В селі є свої проблеми, які також потребують фінансування. Дитячий садочок, клуб, їх в першу чергу потрібно утримати для збереження нормальної інфраструктури села.

— На сьогоднішній день утримується з районного бюджету і районна центральна лікарня, і вузлова, — пояснив Віталій Янушевський, заступник голови райдержадміністрації. — Дефіцит на зарплату медикам — 27 мільйонів гривень на рік. Раніше медична субвенція покривала витрати на оплату праці медпрацівників, і енергоносії, і витрати на господарче обслуговування. Але з 1 січня 2017 року так склалося, що цієї субвенції вистачає тільки на зарплату медикам, тобто решту потрібно дофінансовувати з районного бюджету. Грошей відповідно не вистачає. Тому звернулися до голів сільських та селищних рад й ОТГ. Без їхньої допомоги нам не обійтися.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці