За «теплі кредити» ОСББ у Шепетівці встановили нові вікна

Щорік на початку нового опалювального сезону питання, як зробити своє помешкання енергооефективним, стає все більш актуальним серед шепетівчан. За останні роки чимало містян скористалися пропонованою державою програмою «теплі кредити». Завдяки тому, що держава компенсує 20-40 % коштів витрачених громадянами на утеплення власних помешкань.

Зокрема, в нашому місті чимало людей завдяки цій державній програмі придбали енергозберігаюче устаткування — здебільшого встановили нові та якісні вікна.

— Якби ми самі з чоловіком збиралися міняти вікна у нашій квартирі, швидше за все, обирали б із дешевших варіантів, — розповіла 35-річна шепетівчанка Ірина. — У 2016-му ми взяли теплий кредит на металопластикові вікна. Але коли прийшли вибирати, то консультант нас запевнив, що ця програма передбачає компенсацію на вікна з енергозберігаючим склом, крім однокамерних, нам запропонували одні з найкращих. Також вирішили заразом утеплити й балкон. Добре, що в суму кредиту закладено й вартість робіт та відповідне додаткове обладнання і матеріали. Хоча виплачували ще довго, проте, залишилися задоволені.

Багатоквартирний будинок, у якому мешкає Ірина не створив ОСББ та не є житлово-комунальним кооперативом. Тобто їй справді пощастило утеплитися свого часу, бо ж у 2018-му році скористатися цією програмою могли тільки власники приватних будинків, ЖБК та ОСББ. Останні мають шанс отримати найбільшу компенсацію на утеплення — на загальнобудинкові заходи держава відшкодовує 40 % суми кредиту.

Попри те, що у Шепетівці масове об’єднання співвласників багатоквартирних будинків стартувало ще з 2016-го року, скористалися програмою теплих кредитів одиниці.

Цьогоріч ми вже писали про кілька таких.

Аби зробити заміну вікон, ОСББ «Світлячок», що на Старокостянтинівському шосе, взяло кредит на 144 тисячі гривень.

— Держава компенсувала 91 тисячу гривень, а 53 тисячі сплатили співвласники. Коштами ми не розкидалися, а використовували лише для будинку, для задоволення потреб мешканців, — пояснив Петро Тимощук, голова ОСББ.

Інше ОСББ «Жовтневий», що також на Старокостянтинівському шосе, аби зменшити відсоткову частину по кредиту позичило кошти.

— 150 тисяч гривень витратили на заміну вікон та дверей. Держава компенсувала 93 тисячі гривень, а решту — 57 сплатили мешканці, — розповів Станіслав Йосипович, голова ОСББ.

Між іншим за кошти «теплих кредитів» можна придбати економні лампи для освітлення та сонячні батареї.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці