На Хмельниччині цьогоріч зареєстрували 17 випадків серозного менінгіту

У Хмельницькій області, як і в цілому по Україні, щорічно реєструються випадки серозних менінгітів. Для даної інфекції характерна сезонність. Зазвичай ріст захворюваності відбувається в осінній період року, а з настанням морозів, навіть незначних, інфекція відступає.

Відповідно до даних Міністерства охорони здоров’я України з вересня 2018 року відмічається ріст захворюваності в багатьох областях. Так, до прикладу, у Львівській області у вересні зареєстровано 16 випадків, в Одеській — 12, в місті Києві — 15.

Ріст захворюваності серозними менінгітами спостерігається і в Хмельницькій області: зареєстровано 17 випадків проти 3 — в минулому році. В жовтні маємо 28 хворих з діагнозом серозний менінгіт. В більшості випадків хворіють жителі м. Хмельницького та Хмельницького району. Основна маса захворілих припадає на дітей шкільного віку вікової категорії 5–9 років. В деяких школах реєструється по декілька випадків захворювання, однак хворі навчаються в різних класах. Групових захворювань немає.

Нещодавно на базі ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» відбулась нарада з керівниками освітніх закладів м. Хмельницького з актуальних питань застосування протиепідемічних заходів в організованих дитячих колективах в умовах сезонного росту інфекційних захворювань, де обговорювались пріоритетні питання профілактики, в т. ч. і серозних менінгітів.

В школах, де реєструвались випадки серозних менінгітів відібрані зразки води питної з водопроводу для вірусологічного дослідження у вірусологічній лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» на наявність в ній ентеровірусів — збудників серозних менінгітів. У всіх зразках дослідженої води ентеровіруси не виявлені.

Ще раз нагадуємо, що основними заходами профілактики при серозних менінгітах є:

  • своєчасне виявлення хворих з симптомами захворювання і їх ізоляція;
  • провітрювання та вологе прибирання приміщень;
  • дотримання правил особистої гігієни (часте миття рук).

Крім того, слід уникати великого скупчення людей. При виявленні симптомів, які характерні для ГРВІ, грипу — негайно звертайтесь за меддопомогою.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЯк зберегти здоров'я печінки

Читайте у цій рубриці