У Шепетівському районі зареєстровано понад 400 хворих на псоріаз

Нещодавно ВГО «Українська асоціація псоріазу» проводила заходи до Дня псоріазу, основне гасло якого «Псоріаз — глобальна проблема охорони здоров’я». Близько 3 % населення світу хворіє на псоріаз, в нашій країні статистика, внаслідок низки причин, на порядок нижча. Лише на Шепетівщині, Хмельницької області, зареєстровано 430 осіб хворих на псоріаз. З них 20-ро дітей. Як стверджують медики, у більшості випадків люди звертаються не на початковій стадії цього захворювання.

За інформацією Хмельницького обласного шкірно-венерологічного диспансеру, в розвитку псоріазу розрізняють прогресуючу, стаціонарну та регресуючу стадії. Крім того, для більшості хворих характерний сезонний перебіг псоріазу, коли процес загострюється у відповідну пору року. Виділяють зимову, літню і змішану форми захворювання. Прогноз для життя при неускладненому псоріазі сприятливий. При псоріазі можуть також вражатися дрібні суглоби китиць і ступнів (артропатична форма). При відсутності одночасно характерних висипань на шкірі така форма діагностується проблематично. При невчасному чи невірному лікуванні та прогресуванні симптомів хворий може втратити працездатність, що в кінцевому результаті призводить до інвалідності.

Лікування псоріазу призначається з урахуванням стадії, форми та ступеню поширеності процесу. Лікування поділяють на загальне і місцеве. У випадках поширених форм основним є загальне лікування, при обмежених формах деколи досить тільки місцевої терапії.

В Хмельницькому обласному шкірно-венерологічному диспансері для лікування псоріазу впроваджені сучасні технології системної терапії з застосуванням імунобіологічних методів, сучасних цитостатичних препаратів, ефективної інфузійної терапії, методів екстракорпоральної детоксикації, фототерапії та багато інших. Створені умови для комфортного перебування та лікування.

Хворі псоріазом знаходяться на диспансерному обліку в лікаря дерматолога з метою попередження сезонних загострень хвороби шляхом отримання протирецидивного індивідуального лікування.

При перших проявах хвороби необхідно звернутись до дерматолога за місцем проживання, який надасть вам кваліфіковану медичну допомогу допомогу. Крім того лікуванням неускладнених форм псоріазу може займатися також сімейний лікар.

Провідний заклад надання допомоги хворим на псоріаз та інші захворювання шкіри — Хмельницький обласний шкірно-венерологічний диспансер.

Прийом у диспансері може здійснюватись, як за направленням дерматовенеролога або сімейного лікаря, так і самоплином.

Для довідки:

Псоріаз (або лускатий лишай) — хронічне рецидивуюче захворювання шкіри, опорно-рухового апарату та внутрішніх органів, є одним з найбільш поширених захворювань шкіри.

Значну роль у розвитку цього захворювання відіграє спадковість. Сприяють розвитку та спричинюють загострення хвороби стресові ситуації, хронічні захворювання, вірусні інфекції тощо. Хвороба не передається контактним шляхом.

Характерними проявами псоріазу є бляшки рожевого та червоного кольору, які вкриті крихкими срібно-білими лусочками, висипи можуть з’являтися будь-де, але найчастіше вражають волосяну частину голови, ліктьові суглоби, колінні суглоби, спину, сідниці. У деяких хворих уражаються нігті (10 %) — потовщуються, втрачають блиск, набувають жовто-сірого забарвлення і стають ламкими, поверхня їх вкрита дрібними заглибленнями, як на наперстку. Захворювання може супроводжуватись свербежем, розладами у психоемоційній сфері.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці