У Шепетівці на ринку праці вакансії швачки вийшли в топ

Про дефіцит кадрів та професію швачки говорили під час відвідин швейного виробництва ТОВ «Т-Стиль», яке входить у склад Рівненського льонокомбінату. Візит на підприємство відбувся в рамках прес-туру «Співпраця обласної служби зайнятості із підприємцями Хмельниччини».

Наразі підприємство має 5 швейних фабрик — у Рівному, Хмельницькому, Волочиську та Нетішині. На теренах Шепетівки виробництво працює із 2016 року. В асор­ти­мен­ті — три­ко­таж­ні ви­ро­би, натільна білизна та вер­хній жі­но­чий одяг згід­но се­зо­ну.

— Саме тут у нас виникла проблема з кадрами. На сьогоднішній день у нас працює 160 осіб, однак цього рівня вдалося досягти лише завдяки співпраці з Шепетівською міськрайонною філією Хмельницького обласного центру зайнятості, — розповідає Вікторія Потапська, начальник виробництва ТОВ «Т-Стиль».

Аби укомплектувати штат, підприємство активно залучає до роботи безробітних. Так, протягом 2017–2018 років на фабрику були працевлаштовані 37 осіб за посадами «швачка», «завідувач виробництвом», «охоронник», «сторож», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». А у 2018 році фахівці Шепетівської міськрайонної філії Хмельницького ОЦЗ та начальник виробництва ТОВ «Т-Стиль» у Шепетівському регіоні Вікторія Потапська організовували робочі зустрічі в Ленковецькій, Грицівській, Судилківській ОТГ із шукачами роботи та пропонували вакантні посади за професією «швачка». За результатами співпраці працевлаштували 5 осіб з числа безробітних. Окрім того, на базі підприємства працюють і внутрішньо переміщені особи. Серед працівників переважно жителі Шепетівщини, однак, приїздять навіть із Ізяславського району.

До прикладу, 35-річна пані Наталія влаштувалася у швейний цех за фахом із моменту його відкриття. Допомогли їй у Шепетівській міськрайонній філії Хмельницького ОЦЗ. Жінка дуже задоволена й умовами праці, й ставленням керівництва, й платнею. За якість продукції вона теж впевнена, оскільки мала змогу перевірити речі, які шиє власноруч, на власній дитині.

— Робота приносить велике задоволення ще й від усвідомлення того, що ці речі носитимуть дітлахи, — ділиться Наталія.

До речі, дискримінації за гендерною ознакою теж нема: чоловіків-швачок можна тут побачити, хоча й не часто.

Співпрацює виробництво також із Шепетівським професійним ліцеєм. Відтак, студенти мають можливість пройти практику на базі ТОВ «Т-Стиль», а в подальшому і працевлаштуватися.

Середня заробітна плата складає 4500–5500 гривень. Однак, все залежить від виробітку: чим більше продукції пошиють, тим більша платня. Інколи вона сягає 8–10 тисяч гривень. Працюють тут поопераційно бригадним методом у дві зміни та шиють близько 3000 одиниць готової продукції за день.

Вже невдовзі у Шепетівці фабрика планує розширення. Тут будують новий цех на 400 робочих місць. Відкриють і фірмовий магазин одягу. Адже поки що, попри власне виробництво, на полицях шепетівських магазинів продукції не знайти. Натомість, придбати вироби можна в обласних центрах та, зокрема, за кордоном — у польських містах: Вроцлаві та Варшаві.

Нагадаємо, в Грицеві шиють заготовки для італійського бренду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці