Злісних неплатників аліментів залучатимуть до суспільно-корисних робіт

Шепетівський міськрайонний відділ ДВС попереджає, що за несвоєчасну сплату аліментів — нараховуватимуться штрафи. Закон набуває чинності із 28 серпня, крім окремих положень, які набудуть чинності з початком функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів.

Документом встановлено механізм притягнення до юридичної відповідальності осіб за несплату аліментів і ухилення від відбування призначеного покарання за несплату аліментів.

Зокрема, несплата аліментів на утримання дитини за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документу тягне за собою залучення до суспільно-корисних робіт на строк від 120 до 240 годин, а за повторне протягом року вчинення цього правопорушення — на строк від 240 до 360 годин. Ухилення особи від суспільно-корисних робіт тягне адміністративний арешт строком до 10 діб.

Крім того, у випадку злісного ухилення від суспільно корисних робіт боржників притягнуть до кримінальної відповідальності у виді позбавлення волі на строк до двох років.

Також передбачені зміни щодо розміру аліментів. Так, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

За наявності заборгованості по сплаті аліментів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 %, за два роки — 30 %, а за три роки — 50 % суми заборгованості по сплаті аліментів.

Змінами до Сімейного кодексу встановлено можливість виїзду дитини за кордон на строк до одного місяця та більше у разі:

  • наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів;
  • наявності заборгованості зі сплати аліментів, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю чи тяжко хворої дитини (за відповідним переліком захворювань), що підтверджується відповідними документами за встановленою формою.

Також змінами передбачено нарахування виконавчого збору у розмірі 10 відсотків суми заборгованості із сплати аліментів залежно від розміру простроченого щомісячного аліментного платежу.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Злісних неплатників аліментів залучатимуть до суспільно-корисних робіт»

  1. Оксана Гоцелюк коментує:

    Сволочі, роботи не дають, а аліменти щей з процентами


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога