Депутати написали листа… Президенту

Депутати написали листа… Президенту

Під час XX позачергової сесії Шепетівської міської ради депутати розглянули ряд важливих питань і прийняли відповідні рішення. Також народні обранці написали та погодили кілька звернень до Президента України, Верховної ради України та Кабміну.

На початку засідання секретар міської ради Микола Кикоть зачитав письмове звернення депутатів Верховної Ради України Оксани Сироїд та Олега Березюка. В ньому нардепи зазначають, що український шлях один — визнати, що Крим і Донбас є тимчасово окупованими територіями України, що контроль над цими територіями здійснюють окупанти і колаборанти, від дій яких страждають наші громадяни. Доти, доки не будуть покарані всі і кожен, хто допустив, сприяв, підтримував російську збройну агресію в Україні, будь-які програми чи заходи з примирення є державною зрадою. Саме тому фракція, до якої належать автори листа, звернулась до Прем’єр-міністра України з вимогою негайно ініціювати відставку Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб та перегляд цих рішень уряду. Також політики звернулися до голови Служби безпеки України з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо всіх посадових осіб Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, причетних до ініціювання та підготовки цих рішень, на наявність у їхніх діях ознак державної зради.

Але, за збігом обставин, подібний текст звернення до Верховної Ради України, Президента України, Прем’єр Міністра України щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією було запропоновано депутатом Віталієм Примаком. Запропонований проект рішення одноголосно підтримали.

Лист-звернення до найвищого керівництва країни «Про недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі» також запропонувала підтримати депутат Валентина Прохорчук.

— У зверненні ми просимо продовжити мораторій ще на 10 років, аби не допустити продажу сільськогосподарських земель, — наголосила депутат.

Її проект також підтримала більшість.

Перед початком розгляду порядку денного, зокрема питань, які стосуються бюджету, міський голова Михайло Полодюк нагадав депутатам, що є працівниками виконкому, про конфлікт інтересів. Міський голова з власного досвіду попередив колег по сесійній залі, що завчасно не оголошений конфлікт інтересів може обійтися від 3 тисяч 200 гривень до 6 тисяч 800 гривень.

— Перед сесією я звернувся до міськрайонного прокурора і надав йому письмове запрошення, аби він особисто роз’яснив статтю Закону України «Про запобігання корупції»,  в якій йдеться про конфлікт інтересів та відповідальність. Але прокурор відповів, що так швидко він не може пояснити механізм запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Проте, як бачите, ні відповіді немає стосовно цього питання, ні сам прокурор не прийшов, —пояснив міський голова.

Перш, ніж поставили питання змін щодо бюджету міста, депутат Валерій Федоров поцікавився у начальника фінуправління Василя Дрища: яка сума закладена у бюджеті на ремонт доріг?

— Один мільйон триста гривень передбачено на поточний ремонт та утримання доріг, — відповів доповідач.

Також депутати прийняли рішення виділити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва вуличної водопровідної мережі до масиву «Сонячний», мікрорайону Косецького та на вулиці Соломії Крушельницької, Механізаторів, Козацькій, Максима Залізняка та частині Судилківської.

Прикметно, що під час обговорення виділення коштів на електронну систему голосування та ремонт сесійної зали міської ради, депутат Михайло Верхогляд запропонував: передбачені кошти спрямувати на більш необхідні об’єкти міста, що потребують капіталовкладень.

Депутати написали листа… Президенту

— Ці гроші, а їх майже мільйон, краще використати на ремонт частини міської дороги, наприклад, від універмагу «Дзеркального» до вулиці Островського, — запропонував депутат.

Але його пропозицію не підтримали колеги.

Активніше депутати обговорювали питання про  внесення змін до бюджету міста. Оскільки у депутатів набралося чимало питань до першого заступника міського голови, керівників комунальних підприємств та начальників управлінь.

Депутати написали листа… Президенту

Неабияке зацікавлення викликало питання міського басейну. Депутати хотіли з перших вуст дізнатися: на якій стадії  знаходиться капітальний ремонт такого важливого громадського закладу.

— Чотири мільйони гривень було виділено на всі ремонтні роботи, передбачені проектно-кошторисною документацією, яка виготовлялася кілька років тому. Наприкінці грудня, коли роботи були на завершальній стадії, басейни частково наповнили  водою. З нижньої частини великої ванни  вона почала протікати. Тоді експерти зробили висновок, що за 20 років складові могли й пересохнути. Коли зробили зрізи, то з’ясувалося, що від самого початку відсутня гідроізоляція. А мала ванна в жахливому стані: спеціалісти, що здійснювали огляд, виявили, що плитка не тримається, в окремих місцях здулася. Так що її потрібно також перекладати. За попередньою оцінкою ремонт обійдеться додатково в 500 тисяч гривень, — розповів Михайло Полодюк.

Нагадаємо, що раніше на ремонт залучили 4 мільйони гривень  з державної субвенції. Основну частину  з них витратили на придбання та встановлення обладнань очистки та підігріву води.

Також депутати одноголосно підтримали проекти рішення про виділення одноразової грошової допомоги шепетівчанам на дороговартісне лікування.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


На Хмельниччині патрульні обстежували стан доріг: винесено 157 вимог та оформлено 60 адмінматеріалів
У Шепетівці затвердили нові тарифи на ритуальні послуги
Громада на Шепетівщині спрямувала чималу суму для п’яти військових частин
Депутат облради вимагав «відкати» за виділення допомоги для поранених воїнів

Читайте у цій рубриці


Декому можуть виписати штраф навіть після добровільного відвідування ТЦК: причини
Із 18 травня оновити дані можна онлайн через застосунок Резерв+: інструкція
Якщо у чоловіка не буде з собою військового квитка: що очікувати
При перевірці військового квитка працівники ТЦК побачать, чи оновлялися дані насправді
FacebookTelegramViberWhatsAppX