3 вбивства цьогоріч здійснено на Шепетівщині

На нараді у Шепетівській місцевій прокуратурі, 3 серпня, йшлося про стан законності та правопорядку на території Шепетівщини упродовж І півріччя.

Захід відбувся за участі керівників правоохоронних органів міста та району, представників органів влади, місцевого самоврядування. У роботі наради взяв участь заступник прокурора Хмельницької області Олександр Мартинюк.

Розпочинаючи роботу наради, керівник місцевої прокуратури Іван Комар відзначив позитивні результати, яких досягнуто спільними зусиллями.

Слід констатувати, що в порівнянні з І півріччям 2017 року, цьогоріч у І півріччі зменшився рівень зареєстрованих кримінальних правопорушень на 10 тис. населення (у місті — на 4 %, у районі — на 7,3 %).

Завдяки належно організованим превентивним заходам вдалося досягти, у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, зменшення на території міста кількості особливо тяжких злочинів з 6 до 3, а саме на 50 %, зменшилась кількість тяжких злочинів на території міста на 26,9 % (з 145 до 106), району — на 54,1 % (з 61 до 28).

Спостерігається зменшення кількості злочинів невеликої тяжкості на 15,6 % по місту (з 64 до 54) та на 13,5 % по району (з 37 до 32).

Досягнуто зменшення рівня підліткової злочинності, неповнолітніми вчинено 2 % злочинів від усіх облікованих у звітному періоді (по області 3 %), або 2 злочини у поточному році проти 9 за аналогічний період минулого року.

Завдяки попередньо скоординованим діям вдалось покращити результативність протидії злочинам у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, уникнути фактів незаконного затримання громадян.

— Однак, попри вжиті правоохоронними органами організаційно-практичні заходи, спрямовані на зміцнення стану законності, ефективність нашої діяльності ще не у повній мірі відповідає реаліям сьогодення, — зауважив Іван Комар.

Так, допущено збільшення кількості вчинених особливо тяжких злочинів на території району на 400 % (з 1 до 5).

Суттєво зріс рівень вчинення злочинів середньої тяжкості на території міста з 64 до 102 (на 59,4 %), району — з 21 до 45 (на 114,3 %).

Зросла кількість рецидивних злочинів з 31 до 61, вчинених у стані алкогольного сп’яніння з 18 до 29.

В структурі злочинів, як негатив слід відмітити, що у І півріччі 2018 року на території міста вчинено 2 умисних вбивства та 1 на території району. Суттєво збільшилось вчинення умисних тяжких тілесних ушкоджень у районі з 1 до 3, а на території міста із смертельним наслідком — 2, у минулому році жодного.

Попри загальне зменшення злочинів проти власності з 177 до 164 у місті та з 63 до 58 по району, зросла кількість вчинених вимагань у місті з 1 до 2. Залишається нерозкритими 740 крадіжок, 78 грабежів, 7 розбоїв та 12 шахрайств.

Очільник прокуратури наголосив на необхідності профілактики та превентивної діяльності з метою запобігання вчинення таких злочинів.

Не кращою є профілактична робота щодо забезпечення належної безпеки руху, оскільки незважаючи на те, що у поточному році зареєстровано 8 таких злочинів, проти 16 за аналогічний період минулого року, у місті сталися 2 ДТП із смертельним наслідком (за 6 місяців 2017 — жодного).

Зменшилась кількість виявлених злочинів у сфері службової діяльності на 18,2 % (з 11 до 9).

Керівник місцевої прокуратури акцентував увагу на головних пріоритетах у роботі та поставив вимогу посилити протидію корупційним проявам, зловживанням у бюджетній сфері, у тому числі під час використання бюджетних коштів, виділених на будівництво та ремонт автомобільних доріг, незаконним оборудкам із землею та лісовими ресурсами.

Під час обговорення усіх цих проблемних питань учасники наради надали свої конструктивні пропозиції, які стали основою для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності та попередження злочинності на Шепетівщині.

Підсумовуючи, Іван Васильович Комар наголосив, що лише у тісній взаємодії та координації діяльності правоохоронних органів можливо досягнути зрушень в подоланні злочинності. Наслідком цього є забезпечення ефективного захисту громадян, інтересів держави та підняття рівня довіри населення до правоохоронців.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці