Призер України з бойового самбо пише картини

35-річний шепетівчанин Євген Ткаченко розповів виданню «День за днем» про своє хобі. До того ж, у чоловіка династія художників: колись малював його дідусь, потім — мама.

— У нас це сімейне, — говорить, посміхаючись, співрозмовник.

Євген малювати почав із шести років. Свій найперший малюнок виконав олією. Хотів повторити композицію мами — зображення колодязя та природи. Те, що почав малювати, вважає неабиякою її заслугою. Адже мама всіляко підтримувала в усіх починаннях та вірила в його сили.

Для вдосконалення майстерності пішов навчатися до Грицівського училища на художника-оформлювача. Втім, жодного дня не пропрацював за спеціальністю. Свою професію вважає радше захопленням, ніж роботою, оскільки мистецтво потребує чималих коштів.

— Писати картини — це хобі для заможних, — говорить Євген.

Найбільше художник любить писати портрети, за які взявся у 20-річному віці. Однак, малює й природу. Роботи виконує олією, олівцями та мастихіном (художній шпатель різних розмірів із тонкою довгастою сталевою стекою).

Зізнається, що дуже часто себе критикує, оскільки хоче довести роботу до ідеалу. Втім, вважає, що це — неможливо.

— Мабуть, так у кожного художника: нема картин, які були б досконалі, — розмірковує Євген. — Сьогодні ти малюєш під одним світлом, завтра — під іншим… З кожним новим витвором ти вдосконалюєшся.

Портрет своєї дружини Євген писав вже вчетверте. Говорить, що таким чином випробовує нові техніки та стилі. А загалом, натхнення для своїх робіт черпає з різних джерел. Це можуть бути —музика, певні події, враження, або щось інше — прекрасне. Аби написати портрет, чоловік витрачає близько двох тижнів по 5–6 годин на добу.

— Інколи портрет можна намалювати навіть за півгодини, але щоб вивести до ідеалу треба тижнів два, — каже він.

Своїм кумиром Євген називає сучасного художника Ігоря Сахарова.

— Він швидко та гарно малює, при цьому використовуючи мастихін та пальці, — ділиться чоловік.

Хоча Євген давно малює, вдома картин має небагато, тому що частенько дарує їх друзям.

Окрім малювання, чоловік полюбляє ще й спорт. Із 15 років Євген під наставництвом Станіслава Кушика займався бойовим самбо. Брав участь у різноманітних змаганнях. Має призові місця всеукраїнського значення.

— Багато знайомих дивуються, як можна поєднувати спорт та малювання, — розповідає художник. — Однак, це два заняття, на яких заробити не можна, та сім’ю не прогодуєш.

У Євгена, як і в усіх, є мрія: інколи хоче стати відомим… Часом думає про те, аби відкрити свою виставку.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці