Чи стане Ізяслав туристичною Меккою?

Під час робочої поїздки на Ізяславщину голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий оглянув комплекс будівель палацу князів Сангушків.

У часи розквіту польський король Станіслав Август гостював у палаці двічі. Але нині маєток князів Сангушків занесено до Державного реєстру національного культурного надбання (пам’ятки містобудування і архітектури), будівля безповоротно руйнується, а також систематично піддається нападам вандалів. До того ж, ця історична будівля знаходиться на позабалансовому обліку.

Цьогоріч у травні під час розчистки від зарослів палацу працівники місцевої громадської організації помітили значне просідання фундаменту і відхилення східної опорної стіни північного корпусу будівлі. Представник організації повідомив, що стіна може обвалитись будь-якої миті. Так, 2016 року вже впав південно-східний кут будівлі. Але ця подія не викликала суспільного резонансу. Нещодавно під час відрядження ми теж спостерігали, як місцеві безкарно розбирають стіни палацу. Хоча під час Другої світової війни палац був сильно пошкоджений артилерійськими обстрілами, але, є спогади про те, що покрівля, підлога та перегородки пережили окупацію, та визвольні операції Червоної армії. Отож, нищівних руйнувань він зазнав уже після війни.

Нещодавно на цьому об’єкті провели комісійне обстеження за участю фахівців управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, районної державної адміністрації та Ізяславської міської ради. Для недопущення подальшого руйнування і забезпечення збереження пам’ятки запропоновано Ізяславській міській раді прийняти її на баланс з подальшим виготовленням проекту комплексу реставраційних робіт.

Як повідомив голова Ізяславської РДА Борис Яцков, на виготовлення проекту реставраційних робіт в 2018 році знадобиться 450,0 тис. грн.

Головне, щоб кошти використали за цільовим призначенням. Адже в 2006 році колишню резиденцію князів Сангушків відвідав прямий нащадок роду Павло (Пауло) Санґушко, який мешкає у Бразилії. Станом будівлі він був шокований. Одразу ж після візиту нащадка уряд виділив певну суму на реконструкцію та розчищення палацу, але роботи з реставрації так і не були початі та виділені кошти «зникли в невідомому напрямку».

Чи збережуть історичну будівлю після візиту очільника області, покаже час.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


8 коментарів до статті «Чи стане Ізяслав туристичною Меккою?»

 1. Maryna Lozhkina коментує:

  Людмила Левицька, бач, шепетівська газета пише про ваш палац 🙂😉

 2. Уйдут деньги в неизвестном направлении

 3. В коментує:

  Про скоби та ручки звідки інф.? Подайте джерело.

 4. Svetlana Simagina коментує:

  А идут ли?

 5. олександр коментує:

  якщо хтось бажає поїхати до палацу і не тільки в ізяславі музей м. Островського може організувати екскурсію 17 чоловік бус тільки завчасно попереджати і


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці