У Шепетівці на ринку собака напав на чоловіка

Вгодовані собаки на території Шепетівського центрального ринку нікого не лякають — ситі, отож, незлі. Неодноразово спостерігаємо, як їх охоче підгодовують жалісливі продавці із м’ясного павільйону та інших яток. Тварини вдячні за таку турботу, тому й ходять за такими базарними господарями цілими групами, а також «захищають» від покупців. Прикрий інцидент пережив Володимир Козачук, мешканець Шепетівщини, якого неочікувано вкусив собака.

— Сьогодні о сьомій годині ранку, йдучи до м’ясного павільйону, я помітив три собаки, що сиділи неподалік, однак, уваги на них не звернув, — пригадує потерпілий. — В один момент я навіть не зрозумів, що сталося, відчув лише укус у гомілку й відразу розпочався гучний гавкіт. Пес порвав штанину, а з рани витікала кров…

Люди на ринку відразу почали надавати чоловіку першу медичну допомогу та обробляти рану. Після пригоди він звернувся до травматологічного відділення Шепетівської ЦРЛ.

— Зараз місце укусу добряче припухло. В лікарні мені зробили щеплення проти правця й сказали, по можливості, спостерігати за собакою протягом 10 днів. Якщо з нею нічого не станеться — то щеплення проти сказу не робитимуть…

Фото постраждалого

Так медики зазвичай радять, аби зайвий раз не використовувати дефіцитну вакцину.

— На даний час антирабічної вакцини для проведення щеплень проти сказу в нас достатньо, — розповідає Анатолій Нікітін, завідувач травматологічним відділенням.

Втім, зі слів лікаря, йому «рекомендують», аби постраждалі спостерігали за псами протягом 10 днів. Адже вакцина коштує дорого.

— Але тут питання не лише здоров’я, а й життя людини. Якщо вкусила собака й у неї сказ — і нічого не назначити, то людина помре, — прокоментував Анатолій Нікітін.

У свою чергу, Володимир собаку запам’ятав, але хвилюється, що на його місці могла бути дитина або ж вагітна жінка, які є набагато вразливішими та беззахиснішими. Чи має хтось контролювати вільне перебування чотириногих друзів на території ринку, щоб вони не несли загрозу покупцям?

— Чисельність собак по всьому місту контролює місцева влада, — розповідає у телефонній розмові Анатолій Піголь, директор центрального ринку. — Тому це проблема місцевої влади. Навіть, якщо їх вивеземо з ринка, вони все рівно повернуться.

В цілому, кількість безпритульних собак у місті зростає. Бродячі пси часто зграями вештаються вулицями. Особливо багато собак розвелося в місцях скупчення людей, де їх підгодовують. Приміром, на вокзалах чисельність чотирилапих перевищує кількість зустрічаючих та проводжаючих. А на місцевому автовокзалі взимку пасажирам взагалі доводиться стояти, бо на сидіннях вмостилися чотириногі безхатьки.

Про­ект рі­шен­ня «Про зат­вер­джен­ня Прог­ра­ми ре­гу­лю­ван­ня чи­сель­нос­ті без­при­туль­них тва­рин гу­ман­ни­ми ме­то­да­ми у м. Ше­пе­тів­ка на 2018–2020 ро­ки» роз­гля­ну­ли під час квітневої се­сії місь­кої ра­ди. Ви­ко­нав­цем «Прог­ра­ми ре­гу­лю­ван­ня чи­сель­нос­ті без­при­туль­них тва­рин гу­ман­ни­ми ме­то­да­ми у м. Ше­пе­тів­ка на 2018–2020 ро­ки» є ви­ко­нав­чий ко­мі­тет Ше­пе­тівсь­кої місь­кої ра­ди та ко­му­наль­не під­при­ємс­тво «Ше­пе­тівсь­ке ре­мон­тно-екс­плу­ата­цій­не під­при­ємс­тво» на пе­рі­од до виз­на­чен­ня ви­ко­нав­ця пос­луг що­до ре­гу­лю­ван­ня чи­сель­нос­ті без­при­туль­них тва­рин гу­ман­ни­ми ме­то­да­ми. Його підтримала депутатська більшість. Тоді ж говорилося й про притулок для хвос­та­тих без­хать­ків. Його ство­рять ли­ше у 2019–2020 ро­ках. До то­го ча­су ви­ко­нав­ці прог­ра­ми бу­дуть мо­ні­то­ри­ти си­ту­ацію.

Допоки шепетівчанам лишається лише одне — не дратувати безпритульних собак, аби зберегти вакцину. А якщо все ж таки вкусила собака — пильнувати її та… годувати 10 днів.

Поділитися посиланням65 коментарів до статті «У Шепетівці на ринку собака напав на чоловіка»

 1. Ирина коментує:

  Щоранку біля 4-ї школи “РИЖЕ бурмило” годує собак, які рвутся між собою за ту кістку….саме в тому метровому проходику через який діти йдуть до школи…нічого проти собак не маю і з дитиною можемо підготувати бездомне цуцення чи котеня. А той самий парк в якому бігають не собаки, а реальні коні!!! ЖАХ! Я більше переживаю за дітей, які ходять до школи, на гуртки або просто прогулюються по місту… не можна підгодовувати собак в місцях масово скупчення людей!!!

 2. Nataliya Gurinovich коментує:

  Незалежно від адекватності кожна людина у суспільних місцях хоче почуватися безпечно. Чи може у тому, що когось пограбували, чи побили теж винні самі потерпіли, бо якимось чином спровокували зловмисників.

 3. kozachuk428 коментує:

  Тим хто захищає цих бродячих псіх,бажаю щоб на вас особисто напали,можливо тоді ваша думка зміниться,я наприклад проти того щоб на ринку жили ці тварини,і не тільки тому що ще когось покусають а через то що їхня шерсьть летить на продукцію яку ви потім купляєте,але така в нас країна собаку захищають більше ніж людину,краще б так захищали хлопців які зараз в Ато і захищають нас,а не тварину яка і вас може з часом покусати

 4. Alexandr Alexandrov коментує:

  мужновладци не настикы розумни шоб выришыты цю проблему….проще кажучи тупи та байдужи)

 5. Saschenka Friedrich коментує:

  Наталия Гуринович б’ють та грабують теж собаки ?:) дуже недолуге порівняння !😂 тварини теж хочуть почуватися в безпеці ! Дивно що на базарі усі продавці та покупці цілі з усіма кінцівками , якщо їх постійно хтось кусає 🤗

 6. Olena Gärtner коментує:

  Ми у відповіді за тих кого приручили так сказав відомий нам Екзюпері!Але де ж там !!ми й дітей викидаємо й взагалі ніхто ні за кого не думає!Я вважаю людина яка підняла руку на беззахисного та меншого неважливо зараз навіть до якого класу належить люд с кого чи тваринного !така людина має бути покарана й стерилізована або кастрована))))Чом би й ні а можна й розстріляти хворих нащо вони й зварити з них мило!

 7. Оксана Гук коментує:

  В цьому винна наша влада,колиб їхнього з рідні покусав пес добряче,можливо вони тоді прийняли рішення як бути безпритульними псами. Вони неспівчувають,бо не ходять пішки а їздять на свої дорогих автомобілях

  • Inna Rovinska коментує:

   Таких як вони не покусають бо вони добрі люди)Це поганих маленьких дітей,стареньких і ще простих людей кусають,і за велосипедистами біжать дуже поганими,там видно велосипед поганий то вони біжать як скажені))))Всіх кого кусали чи вкусять ви дуже погані люди і вам не місце біля тварин ))Ось думка деяких людей так звучить))Боротися з цим потрібно ,але ще докажи що вкусили,а як є докази то це дуже погана людина постраждала від добрих собачок)

  • Оксана Гук коментує:

   Але я дуже люблю тварин і люди коли жорстоко з ними поводяться я сама їх ладна вбити за тварин.Але коли я в зимку йшла через базар і послизнулася ,впала на мене накинулася ціла зграя псів і колиб не б азарники вони їх силою відігнали а я лежала на землі злякана і думала чому вони на мене напали я нічого поганого їм не зробила я завжди піклуюсь про них.Пес має мати господара який дбав за ним.

  • Inna Rovinska коментує:

   Ви праві і я про це ж кажу.Проти тварин нічого немаю,але за життя і здоров’я людини хто відповість,як покусають чи порвуть.

 8. Лана Люк коментує:

  Так,почали за здоров’я,закінчили за упокій,в нас на роботі безпритульна собака вкусила трьох людей,які взагалі до неї діла не мали,в нас у дворі хлопчика вкусив собака,нічий,згідна,що потрібно цивілізовано вирішувати питання,а ніяк не порівнювати інтелектуальні рівні людейЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Новини партнерівВам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці