Хмельницька область нарощує обсяги імпорту та експорту товарів

У січні–березні обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 138,3 млн дол. США і 94,0 млн дол. Порівняно з січнем–березнем 2017 року експорт збільшився на 41,4 % (40,5 млн дол.), імпорт — на 12,8 % (10,7 млн дол.). Додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 44,3 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,47.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами з 103 країн світу.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 71,3 млн дол., або 51,5 % від загального обсягу експорту, та збільшився порівняно з січнем–березнем 2017 року на 29,5 млн дол. (в 1,7 раза).

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Німеччини, Польщі, Іспанії, Нідерландів, Італії.

Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Єгипту, Російської Федерації, Туреччини, Білорусі, Молдови.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем–березнем 2017 року збільшилася частка зернових культур; продукції борошномельно-круп’яної промисловості; залишків і відходів харчової промисловості. Натомість зменшилась частка електричних машин; насіння і плодів олійних рослин; цукру і кондитерських виробів з цукру; жирів та олій тваринного або рослинного походження.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу становив 52,1 млн дол., або 55,4 % від загального обсягу, та збільшився проти січня–березня 2017 року на 7,3 млн дол. (16,3 %).

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Бельгії.

Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Саудівської Аравії, Російської Федерації, Туреччини, Білорусі.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка механічних машин; засобів наземного транспорту, крім залізничного; каучуку, ґуми; добрив; продуктів неорганічної хімії. Зменшилась частка електричних машин; виробів з чорних металів; палива мінерального, нафти і продуктів її перегонки; зернових культур; м’яса та їстівних субпродуктів.

У січні–березні обсяги експорту та імпорту послуг становили відповідно 6,9 млн дол. США і 3,1 млн дол. Порівняно з січнем–березнем 2017 року експорт збільшився на 24,2 % (1,3 млн дол.), імпорт — на 24,9 % (0,6 млн дол.). Додатне сальдо становило 3,8 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 2,26.

Зовнішньоторговельні операції послугами проводились із партнерами з 53 країн світу.

Обсяг експорту послуг до країн Європейського Союзу становив 6,4 млн.дол., або 91,8 % від загального обсягу експорту, та збільшився проти січня–березня 2017р. на 22,4 %.

Головними партнерами в експорті послуг серед країн-членів ЄС були Німеччина, Польща, Бельгія, Велика Британія, серед інших країн світу — Швейцарія.

Найбільші обсяги експорту припадали на послуги з переробки матеріальних ресурсів (56,7 %) і транспортні послуги (40,6 %).

Імпорт послуг з країн Європейського Союзу становив 2,4 млн.дол., або 79,1 % від загального обсягу імпорту, та збільшився проти січня–березня 2017р. на 13,8 %.

Серед країн ЄС головними партнерами в імпорті послуг були Франція, Німеччина, Польща, серед інших країн світу — Російська Федерація.

Основу структури імпорту становили послуги, пов’язані з подорожами (26,6 % від загального обсягу імпорту), ділові послуги (24,4 %) та транспортні послуги (19,6 %).

Обсяг залучених і з початку інвестування в економіку області прямих інвестицій (акціонерного капіталу) на 1 квітня становив 175,0 млн дол. США, в розрахунку на одну особу населення — 137,1 дол. США.

Інвестиції надійшли із 35 країн світу. Переважна частина загального обсягу прямих інвестицій (62,6 %) належить інвесторам з Нідерландів. До найбільших країн-інвесторів економіки області також входять: Кіпр, Польща, Німеччина, Велика Британія.

На підприємствах промисловості зосереджено 74,8 % загального обсягу прямих інвестицій в області, оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів — 12,4 %, сільського, лісового та рибного господарств — 6,0 %, в організаціях, що здійснюють операції з нерухомим майном, — 5,2 %.

Прямі інвестиції з області в економіку країн світу здійснило одне підприємство.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Хмельницька область нарощує обсяги імпорту та експорту товарів»

  1. Vadym Romanenko коментує:

    “Мощьно возрастаєт день ото дня процент жіров у маслі. Довольні хами, ситі в них ¥бала.” (С)ГамлЄт.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці