Неплатників аліментів шукайте за тегом #ДошкаГаньби

Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги напередодні Дня батька вирішив нагадати злісним неплатникам аліментів про їхній обов’язкок фінансово забезпечувати дитину.

Адже з внесенням змін до законодавства України мінімальний розмір аліментів збільшено, відтепер він не може становити менше 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, а саме, на дитину до 6 років мінімальний розмір становить 746 грн на місяць, на дитину від 6 років — 930 грн.

При цьому, змінено правовий статус аліментів, відтепер вони є власністю самої дитини, батьки лише отримають та використовують їх від імені дітей.

Той з батьків, який проживає разом із дитиною має право самостійно ставити перед судом питання щодо форми стягнення аліментів, тобто або у твердій грошовій сумі, або ж у вигляді конкретної частки від доходу іншого з батьків. До цього ж вибір зазначеної форми здійснювався виключно за судовим рішенням.

В залежності від кількості дітей, позивач має право вимагати збільшену частку виплат:

  • на 1 дитину 25 % від доходу відповідача;
  • на двох дітей 30 %;
  • на трьох і більше 50 % доходу, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину.

Виплата аліментів може продовжуватися при досягненні дитиною повноліття, у випадку, якщо дитина навчається у вищому навчальному закладі на очній формі (до досягнення нею 23 років), або ж якщо вона має обмежені можливості для працевлаштування, які пов’язані з її фізичним або психічним здоров’ям.

Крім того, якщо мати виховує сама дитину до трьох років, то вона має право вимагати встановлення конкретних сум виплат не тільки для дитини, але і для себе.

Крім цього, з’явилась можливість вирішувати питання про стягнення аліментів у наказному провадженні, яке має спрощену процедуру, при цьому відповідач не зможе навмисно затягувати або ж зривати судові засідання.

Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень щодо боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів, а саме: тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом, у праві користування вогнепальною, мисливською, пневматичною зброєю, обмеження у праві полювання.

При цьому, слід пам’ятати, що для застосування всіх вище перелічених засобів впливу необхідно, щоб заборгованість зі сплати аліментів перевищувала суму відповідних платежів за 6 місяців.

Передбачено новий вид адміністративного стягнення — суспільно корисні роботи, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування, за виконання яких боржник отримує оплату, за рахунок якої здійснюється погашення боргу.

Міністерством юстиції України створено публічний реєстр боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів.

До цього переліку, так званої #ДошкиГаньби, потрапляють особи, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці.

Вищезазначені зміни створюють ефективний правовий механізм стягнення аліментів з батьків, які не виконують свого обов’язку щодо утримання дитини.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці