Відпочинок на курортах для подолян подорожчав

Індекс споживчих цін за січень–квітень у Хмельницькій області становив 104,0 % (за січень–квітень 2017р. — 104,9 %).

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 4,5 %, з них найбільше — на овочі та фрукти (на 23,5 % та 18,4 % відповідно). Серед овочевої продукції в 2,4–1,9 рази подорожчали капуста білокачанна, буряк, морква; з фруктів суттєвого підвищення зазнали ціни на яблука (на 31,8 %) та банани (на 24,7 %), навпаки, дешевшими на 5,9 % стали цитрусові. У межах 6,5–2,3 % подорожчали яловичина, хліб, кондитерські вироби з борошна, риба та продукти з риби, свинина, кисломолочна продукція, м’ясо птиці, соняшникова олія, макаронні вироби. Водночас на 5,4–1,1 % знизились ціни на яйця, молоко, сметану, продукти переробки зернових, цукор, сало, рис. З продуктів переробки зернових на 12,9 % подешевшали гречані крупи, разом з цим на 15,6 % зросли ціни на пшоно.

Алкогольні напої та тютюнові вироби стали дорожчими на 5,4 %, з них тютюнові вироби — на 7,7 %, алкогольні напої — на 2,6 %.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива збільшились на 1,5 %, у т.ч. на водопостачання — на 9,0 %, утримання та ремонт житла — на 5,6 %, оренду житла — на 4,3 %, каналізацію — на 3,6 %, утримання будинків та прибудинкових територій — на 2,3 %.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла подорожчали на 3,4 %, з них побутова техніка — на 4,8 %, меблі та предмети обстановки, килими та інші види покриттів для підлоги — на 3,5 %. Зниження цін зафіксовано на домашній текстиль (на 1,3 %).

У сфері охорони здоров’я ціни підвищились на 3,8 %. Найбільше (на 8,9 %) подорожчали послуги санаторно-курортних установ, на 5,9 % та 3,6 % — відповідно амбулаторні послуги та фармацевтична продукція.

Впливовими чинниками росту цін на транспорт (на 5,0 %) було збільшення вартості проїзду автодорожнім та залізничним пасажирським транспортом (на 11,8 % та 5,2 % відповідно), обслуговування та ремонту власних транспортних засобів (на 9,5 %). Паливо та мастила подорожчали на 3,7 %, зокрема, дизельне пальне — на 4,5 %, бензин — на 3,9 %, газ скраплений для автомобілів став дешевшим на 1,9 %.

Серед інших товарів та послуг відчутно подорожчали послуги нотаріусів (на 29,6 %). На 5,7–1,5 % зросли ціни на послуги ресторанів та готелів, одяг і взуття, у сфері зв’язку, освіти, відпочинку та культури.

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПокупки онлайн
Покупки онлайн

Читайте у цій рубриці