У Старокостянтинові авіатори відзначили 52-й ювілей частини

У Старокостянтинові авіатори відзначили 52-й ювілей частини

Важко уявити Старокостянтинів без авіації. Вже не одне покоління мешканців міста виросло під акорди «льотної музики», що лунає з військового аеродрому і чимало мешканців міста служили та служать у бригаді тактичної авіації імені Петра Франка.

Історія бригади бере свій початок з далекого 1966 року з формування в період з 26 берез­ня по 1 че­р­в­ня 7-го бо­м­ба­р­ду­ва­ль­но­го авіа­цій­но­го пол­ку. Формування полку проводилось під керівництвом ко­ман­дира під­по­л­ко­в­ника Олексія Бо­б­кова та на­ча­ль­ника шта­бу ма­йора Ва­силя Ка­лу­гіна. У цей час на озбро­єн­ні ча­с­ти­ни зна­хо­ди­лись лі­та­ки Іл-28. За час сво­го іс­ну­ван­ня авіа­цій­ний полк не­од­но­ра­зо­во за­зна­вав ор­га­ні­за­цій­но-­шта­т­них змін, переозброюючись на новіші типи літаків. У 2003 ро­ці в хо­ді про­ве­ден­ня ре­фо­р­му­ван­ня Зброй­них Сил Укра­ї­ни 7-й бо­м­ба­р­ду­ва­ль­ний авіа­цій­ний полк бу­ло ре­фо­р­мо­ва­но в авіацій­ну бри­га­ду.

У тра­в­ні 2004 ро­ку на ае­ро­дро­мі Ста­ро­ко­с­тя­н­ти­нів сфо­р­мо­ва­но 32-у окрему роз­ві­ду­ва­ль­ну авіа­цій­ну ес­ка­д­ри­лью, об’­єд­нан­ням якої з авіа­цій­ною бом­ба­р­ду­ва­ль­ною бри­га­дою у жо­в­т­ні 2005 ро­ку бу­ло утво­ре­но авіа­цій­ну бригаду бо­м­ба­р­ду­ва­ль­но-­ро­з­ві­ду­ва­ль­ну. В бе­ре­з­ні 2008 ро­ку авіа­цій­на бри­га­да бо­м­ба­р­ду­ва­ль­но-­ро­з­ві­ду­ва­ль­на пе­ре­фо­р­мо­ва­на в бри­га­ду та­к­ти­ч­ної авіа­ці­ї.

Ука­зом Пре­зи­де­н­та Укра­ї­ни від 28 бе­ре­з­ня 2008 ро­ку № 281/2008 за високі по­ка­з­ни­ки у бо­йо­вої під­го­то­в­ці, ус­пі­хи, про­яв­ле­ні на на­вчан­нях, авіа­цій­ній бри­га­ді при­сво­є­но по­че­с­не ім’я Пе­т­ра Фра­н­ка — пі­о­не­ра і пер­шо­го організато­ра вій­сь­ко­во­го лі­тун­с­т­ва За­хі­д­ної Укра­ї­н­сь­кої На­род­ної Ре­с­пу­б­лі­ки у 1918–1920 ро­ках.

Нині бригаду очолює полковник Євген Булацик — молодий, енергійний та досвідчений командир.

— Найцінніше надбання нашої бригади — це наші військовослужбовці. Вірою і правдою наші авіатори стоять на сторожі небесних рубежів Батьківщини і своєю службою доводять те, що наша бригада — у числі найкращих та найпотужніших формувань Збройних Сил України. Виконуючи завдання за призначенням не тільки у пункті постійної дислокації, а й у числі особового складу інших військових частин Збройних Сил України особовий склад нашої бригади характеризується лише з позитивної сторони. Тож хочемо запевнити кожного громадянина України, що наш незримий авіаційний щит — надійний. Серед нас немає ні кращих, ні гірших. Ми усі робимо єдину справу — захищаємо Вітчизну, — коротко резюмував командир.

52 роки… Чимало надбань та військових традицій акумулювала у собі бригада тактичної авіації імені Петра Франка і продовжуючи свій бойовий шлях, стає ще кращою та міцнішою.

Служимо українському народові! Слава Україні!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоГолод 1933-го на Поділлі: жорстокі факти і цифри
Заслужені подоляни отримають ювілейні медалі
У Полонному визначилися із 17-ма персонажами історичних атракцій
На Хмельниччині 4 родини полеглих нацгвардійців отримали відомчі нагороди
Або смерть у Шепетівці, або розстріл у Городищі

Читайте у цій рубриціМОЗ закликає повідомляти про порушення у шкільному меню
Пріоритети-2022 у законопроєктах
Із держбюджету виділено гроші на препарати для лікування орфанних захворювань: у переліку — СМА
Стоковий одяг оптом: якісно та вигідно
IT-фахівці зможуть викладати в навчальних закладах
Перевага курсу Архікад для дизайнерів