Будуть вводитися штрафи за використання кредитної історії не за цільовим призначенням

Будуть вводитися штрафи за використання кредитної історії не за цільовим призначенням

Бюро кредитних історій в Україні очікує низку змін. Нацбанк пропонує внести поправки в законопроекти, які відповідають за діяльність БКІ. Зміни покликані підвищити рівень захисту персональних даних громадян, що оформлюють кредити. А також наголошують на відповідальності БКІ за несанкціоноване використання особистої інформації позичальника.

Як працюють бюро кредитних історій

Коли людина дає згоду на обробку своїх даних, вона погоджується з тим, що банк, який видає кредит, передасть дані про позичальника до БКІ. Тут інформація має зберігатися протягом 10 років і цими даними можуть користуватися інші банки. Навіть якщо ви хочете взяти кредит в мікрофінансовій організації, а не в банку, онлайн позика на карту прийде лише після того, як ваша кредитна історія буде перевірена.

Кредитна історія формується на основі всіх кредитів, які оформлювала людина. Як часто позичальник брав позику, чи вчасно віддавав, які були затримки у виплатах. Ця інформація сортируюється і зберігається бюро кредитних історій, яке несе відповідальність за її конфіденційність. Коли позичальник хоче взяти кредит в Швидко Гроші, то мікрофінансова організація робить запит до БКІ. На основі даних, що надали в бюро МФО вирішує чи варто надавати кредит цій людині.

Нові вимоги до бюро кредитних історій

Всі зміни покликані підвищити безпеку громадян, що оформлюють кредити. Нацбанк пропонує надавати змогу людям самостійно вносити у свою кредитну історію помітку про заборону видачі кредиту. Це допоможе знизити ризик оформлення позики шахраями. Також посилити захист персональних даних має заборона передачі даних третім особам. Кредитор має право передати дані про боржника лише колекторам, які можуть спілкуватися з клієнтом банка виключно з питань заборгованості та не мають права передавати ці дані нікому іншому.

Перед підписанням договору про оформлення кредиту людина має бути проінформована в яке саме бюро буде передані її дані і як довго вони там будуть зберігатися. Клієнт банку має дати письмову згоду на передачу та обробку своїх персональних даних до БКІ. Прописано навіть алгоритм знищення кредитної історії через 10 років. За недотримання всіх цих умов можна отримати штраф у розмірі від 50000 до 102000 грн.

За що передбачені штрафи:

  • за використання даних не за цільовим призначенням;
  • за не надання інформації позичальнику;
  • за надання недостовірної інформації в НБУ;
  • за ухилення від виконання обов’язків, прописаних чинним законодавством.

Наявність штрафних санкцій має посилити контроль за виконанням всіх умов, що пропонують в НБУ. Але поки що Кабінет Міністрів України не ухвалив цей проект, тому БКІ працює за старими нормами. Якщо зміни будуть схвалені, то вони торкнуться всіх на ринку кредитування: і позичальників, і кредиторів, і бюро. Це має покращити умови для громадян і підвищити ефективність роботи фінансових організацій.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПоради, як отримати кредит, якщо немає довідки про доходи
Жінку з Хмельниччини ошукав роботодавець, який займається криптовалютою
Працівник «антикредитної» компанії зробив мешканці Шепетівщини вигідну пропозицію: чим все закінчилося
У мешканців Хмельниччини шахраї виманили гроші за елементарними схемами
Кредити для споживачів: у яких випадках їх варто брати?
Безпека онлайн-кредитування: як захистити свої дані при отриманні кредиту на картку

Читайте у цій рубриціУ сервісних центрах МВС збільшився попит на перереєстрацію транспортних засобів
Ветерани та ветеранки можуть отримати знижки на квартплату та плату за комунальні послуги й опалення будинків
За несплату аліментів — мобілізація: не стануть винятком і багатодітні батьки
Коштовні годинники, елітні авто та старі пожежні депо: цікаві лоти на держторгах
Як дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
Хто матиме право на відстрочку і «бронювання» – аналітики пояснюють закон про мобілізацію
FacebookTelegramViberWhatsAppX