45 призовників Шепетівщини поповнять лави збройних сил України

В рамках призовної кампанії 2 травня відбудеться чергова відправка юнаків. Загалом, з початку року лави збройних сил поповнила 31 особа. Ще 14 чекають на свій призов. Про це та інші особливості призову розповів Віктор Дзюба, майор Шепетівського об’єднаного міського військового комісаріату.

— Вже понад 2 роки призовний вік в Україні у 2018 році встановлено на рівні 20–27 років, — говорить Віктор Олександрович. — Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки, і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в лавах Збройних сил України.

Термін служби в армії згідно зі ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» становить: 18 місяців — для призовників, які не мають вищої освіти, та 12 місяців — для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Згідно із законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» всі призовники, які отримали повістку, повинні обов’язково прибути до військкомату. Проте існує й дуже великий спектр відстрочок. Аби її отримати — варто надати лише відповідні документи. До того ж, не всі чоловіки підпадають під призов.

— Зокрема, до таких категорій належать особи, які мають правопорушення та були притягнуті до кримінальної відповідальності. Окрім того, багато людей за станом свого здоров’я теж не підлягають службі в армії, — пояснює майор.

За словами Віктора Дзюби, всі призовники діляться на 3 типи: охочі, неохочі та ті, хто сумніваються.

Для охочих служити у збройних силах працівники військкомату всіляко допомагають та сприяють у виборі місця служби.

— Наразі найпрестижнішими в проходженні служби є напрями підготовки десантників і прикордонників, — говорить Віктор Олександрович.

Платять військовослужбовцям строкової служби в залежності від посади — близько 550 гривень на місяць.

Наразі строковик, починаючи з 11-го місяця своєї служби, має право на останні півроку служби заключити контракт.

— Проте, якщо у Верховній Раді приймуть законопроект щодо підвищення рівня заробітної плати строковикам, то їх чекатиме оплата праці в розмірі мінімальної зарплати, — розповідає далі майор.

Також, аби розвіяти міфи, Віктор Олександрович пояснив, що ніхто в зону АТО зі строковиків не потрапляє.

Не менш цікавим є і той факт, що підприємства та організації не дуже охоче приймають на роботу тих, у кого відсутній військовий квиток.

— Адже підприємець при призові на службу працівника, змушений буде виплачувати йому протягом строку служби середню заробітну плату, — пояснив Віктор Дзюба.

Отож, відтепер тих, хто раніше ухилявся від служби в армії, — поменшає.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці