З теплом чи з морозами: якою буде наступна зима?

З теплом чи з морозами: якою буде наступна зима?

Після аномально теплих вересня та жовтня, холод огорнув Україну. Люди готуються до зими та намагаються передбачити — чого ж чекати від нового сезону. Питання зимової погоди стає особливо важливим, зважаючи на загрозу російських атак української енергетичної інфраструктури. Тим часом, прогнози синоптиків коливаються від апокаліптичних до дуже обнадійливих. Думки та очікування зібрав Центр громадського моніторингу та контролю.

Рекордна осінь

Цьогорічний жовтень вчені називають найтеплішим на Землі за всю історію спостережень. Більше того — став п’ятим місяцем поспіль з рекордно високою глобальною температурою. Рекорди зафіксували і у Києві. Зокрема, найтеплішим днем за весь час спостережень в українській столиці стало 14 жовтня, коли максимальна температура після полудня сягнула +22,5 °С.

З настанням листопада осінь нарешті заявила про свої права: температура почала знижуватися. Похолоднішання триватиме і у другій половині місяця. Зокрема, за прогнозами українських синоптиків, вночі стовпчики термометрів опускатимуться до нуля.

Що чекає взимку?

Мало снігу і відносно тепла погода: що ближче до зими, то більш одностайними стають прогнози синоптиків. За словами завідувачки відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіри Мартазінової, зима принесе опади, але навряд чи будуть значними.

«В основному, взимку будуть дощі, буде мокрий сніг… Тобто, якщо раніше, як всередині попереднього сторіччя, випадав сніг, то тепер випадатиме мокрий сніг», — прогнозує Мартазінова.

Про те, що зима 2023–2024 не матиме особливих відмінностей від минулорічної, яка була досить м’якою, йдеться і у прогнозі сервісу Wisemeteo. Середня температура повітря взимку становитиме близько 0°С. А перші морози очікують приблизно 2 грудня. Саме тоді температура опуститься до –2 °С.

Хоча є й тривожні прогнози, які інколи «вистрілюють» гучними заголовками в мережі. Зокрема, чимало видань обіцяли на зиму 2023–2024 сніг і низькі температури, через те, що над Північним полюсом триває формування полярного вихору.

Все буде змінюватися

Українська синоптикиня Наталка Діденко закликала не звертати увагу на «страшилки» про погоду в Україні взимку. «Немає таких професіоналів, які б сказали про далеку зиму. Є якісь розробки, науковці щось вивчають і займаються цими прогнозами. Вони дуже умовні — опадів більше чи менше, температура повітря буде вищою за норму чи нижчою. Пересічній людині воно ні про що не скаже — ми знаємо, що однаково взимку буде холодно і коли-не-коли буде сніг», — розповіла Діденко.

Запастись генераторами

Тим часом, міністр енергетики України Герман Галущенко ще у жовтні радив українцям запасатися генераторами та аналогічними приладами на зиму, щоб полегшити наслідки від можливих тривалих відключень світла. Він зазначив, що Росія, як і минулої зими, знову спробує завдавати ударів по нашій енергетичній інфраструктурі. Чиновник додав, що зі свого боку Міністерство та українська ППО зроблять все, щоб українці генераторами не скористалися.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На автошляхах Хмельниччини люди опинялися у снігових пастках
У Хмельницькому каратимуть підприємців за несвоєчасну очистку від снігу та льоду закріпленої за ними території
Погода на Хмельниччині додала роботи надзвичайникам
У громаді на Шепетівщині через мобілізацію не вистачає робочих рук, аби розчистити дороги
Оренда чи купівля снігоприбиральної техніки — що вигідніше
Мороз та сніг сунуть на Хмельниччину

Читайте у цій рубриці



Постачання електроенергії
Як розпізнати економічне насильство
Що буде з цінами на продукти наприкінці року?
Військові зможуть безкоштовно заморожувати репродуктивні клітини
У грудні багато важливих церковних свят: як їх відзначати за новоюліанським стилем
Постачання електроенергії
FacebookTelegramViberWhatsAppX